KRZESZYCE Wakacje dobiegły końca

Nie zabrakło dobrej zabawy

Podczas wakacji w kołczyńskiej bibliotece odbywały się różne zajęcia dla dzieci

Dzięki programowi zajęć dzieciaki mogły wypełnić czas twórczą, a przy tym przyjemną i wesołą zabawą.
Do wiersza Juliana Tuwima pt. „Na straganie” dzieci lepiły z plasteliny jarzynowych bohaterów. Powstała całkiem spora kolekcja warzyw. Wydawałoby się, że pompony to tylko z włóczki, a okazało się, że ze szmatek też można je zrobić. Mulina posłużyła do wykonania różnokolorowych bransoletek, a bibułkowe kwiaty pięknie prezentowały się w wazonie. Można było wypełnić balony żelatyną, odrobiną cekinów i brokatu, tak powstały żelatynowe gniotki antystresowe. Było przy tym śmiechu co niemiara ponieważ zdarzyło się, że gniotki strzelały. Dzieci również korzystały z gier planszowych i rywalizowały w układaniu puzzli.
W sierpniowych dożynkach w Kołczynie biblioteka również miała swój udział, organizując „Kącik dziecięcy”. Było malowanie twarzy oraz zajęcia manualne dla dzieci.
Wakacje się skończyły, ale nadal można przychodzić do biblioteki i korzystać z Internetu, wypożyczać i czytać ciekawe książki, korzystać z dostępnych gier planszowych oraz uczestniczyć w spotkaniach Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci i dorosłych (red.).