KRZESZYCE Spotkanie DKK w kołczyńskiej bibliotece

Książka warta przeczytania

W kołczyńskiej bibliotece odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie czytelniczek Dyskusyjnego Klubu Książki. Jego tamatem była książka pt. „Dlatego mnie kochasz” autorstwa Magdaleny Kołosowskiej

Cała historia opiera się na małżeństwie Agaty i Marcina. Agata – kobieta bez ukończonych studiów, matka dwójki małych dzieci, całkowicie oddana i uległa swojemu mężowi. Marcin – z pozoru idealny ojciec i mąż. W domu jednak tyran, nie waha się podnosić ręki na swoją żonę, czego świadkami są później ich córeczki. Podczas budowy nowego domu Agata poznaje sporą grupę osób, z którymi się zaprzyjaźnia, a wśród nich Tomka, z którym łączy ją później romans. I tak miota się pomiędzy mężem, a kochankiem.
To jest powieść o życiu. Niekoniecznie usłanym różami. Powieść pełna krzywd i trudnych wyborów. Książka idealnie pokazuje obraz przemocy domowej, która trwa latami. Związek emocjonalny ze sprawcą daje mu przewagę i hamuje naturalne reakcje osoby krzywdzonej, która zamiast buntować się, szuka usprawiedliwienia i przyczyn patologicznych zachowań tam gdzie nie powinna. „Dlatego mnie kochasz” to prawdziwy wulkan emocji. Książka warta przeczytania.
Kolejne spotkanie już w październiku (red.).