KRZESZYCE Pół miliona z budżetu na poprawę komunikacji w gminie

Wyczekiwane inwestycje drogowe

Radni i wójt Stanisław Peczkajtis postawili na remonty dróg w gminie. Efekty już widać

W tym roku kalendarzowym wydatki gminy Krzeszyce na remonty dróg będą pięć razy wyższe niż w latach poprzednich.
Gmina pozyskała z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych 90 tysięcy zł na drogę w Chartowie. Całkowity koszt jej remontu będzie wynosił 230 tysięcy zł. Długa na 1,5 km droga zyska nowy dywanik asfaltowy.
W tym roku ogłoszone będą także przetargi na zagospodarowanie poscalaniowe, powstaną drogi transportu rolnego w trzech sołectwach: Krzeszyce, Krępiny i Marianki. Całkowita wartość tej inwestycji to ponad 2 mln zł.
Remonty trwają w różnych sołectwach gminy. Na drogi wysypanych zostało już 200 30-tonowych wywrotek specjalnego tłucznia. – Jestem wdzięczny mieszkańcom poszczególnych sołectw za zaangażowanie przy remontach dróg – mówi wójt Stanisław Peczkajtis.
Firma z Lubniewic wykonała trzy odcinki dróg, m.in. drogę w kierunku cmentarza komunalnego w sołectwie Rudnica, a także ulicę Konopnickiej w Krzeszycach. Wartość tych inwestycji to około 80 tys. zł.
W poprzednich latach gmina Krzeszyce wydawała na drogi rocznie około 120 tysięcy zł. W bieżącym roku, tylko ze środków własnych gminy, na inwestycje poprawiające komunikację trafi około pół miliona. – Mam nadzieję, że trend zostanie utrzymany także w kolejnych latach i w końcu rozwiążemy problem dróg w naszej gminie – kończy wójt Stanisław Peczkajtis (red.).