GÓRZYCA Tradycyjna rywalizacja

Dla pamięci Czesława

Pod koniec sierpnia w Stańsku odbyła się kolejna edycja memoriałowego Turnieju Siatkówki Parkowej im. Czesława Jermanowskiego

Do rywalizacji przystąpiło sześć zespółów: “Wena” Kostrzyn, “Omega” Rzepin, “Imielno Stańsk”, “Dereczeniki” Team Stańsk, Trześniów oraz Czarnów.
Uroczystego otwarcia dokonali: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Małgorzata Gniewczyńska, sołtys wsi Stańsk Stanisław Kwiek oraz brat śp. Czesława Jermanowskiego Władysław Jermanowski.
Uczestnicy turnieju uczcili pamięć śp. Czesława jego ulubionym utworem: “What a wonderful world” Louisa Armstronga.
Zespoły grały w dwóch grupach, w których toczyły pojedynki systemem “każdy z każdym”. Warto wspomnieć, że w drużynie z Czarnowa wystąpił były reprezentant Polski, olimpijczyk z Aten Krzysztof Śmigiel.
Wszyscy zawodnicy otrzymali profesjonalne torby sportowe oraz napoje “energetyczne”. Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary, medale, pamiątkowe dyplomy, pozostali zawodnicy otrzymali puchary. Jak co roku każdy z zawodników otrzymał ciepły posiłek.
Szczególne podziękowania należą się Amadeuszowi Zygmańskiemu za przeprowadzanie turnieju oraz sędziom i sponsorom turnieju – Władysławowi Jermanoskiemu i sołtysowi wsi Stańsk. Na zakończenie turnieju do jego uczestników dołączyła także siostra Czesława Pani Renata.
W turnieju zwyciężyła drużyna „Wena” Kostrzyn, druga była ekipa „Imielno” Stańsk, a trzecia „Omega” Rzepin.
MATUESZ PODLIPSKI