GÓRZYCA Pierwszy taki turniej w historii

Kolejny sukces Dominatorki

Na kortach Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego w Górzycy odbył się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny PZT Skrzatek i Skrzatów (do lat 12). Gospodarzem zawodów był GKT Smecz Górzyca wspierany przez Związek Tenisa Województwa Lubuskiego. Był to pierwszy w historii turniej tenisowy tej rangi w naszym regionie

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Na górzyckich kortach rywalizowali czołowi tenisiści kraju (w tym kilku medalistów Mistrzostw Polski Krasnali).
W turnieju rewelacyjnie spisała się Dominika Podhajecka. Zawodniczka GKT Smecz Górzyca w fazie eliminacyjnej, w mocnej grupie B pokonała pewnie bez straty seta trzy groźne zawodniczki. Najpierw zwyciężyła Julię Piotrowską (UKS Dwójka Zielona Góra), następnie pokonała Sonię Bojarską (WTS Orzeł Warszawa), a w meczu decydującym o pierwszym miejscu w grupie Weronikę Kluj (AT Promasters Szczecin). W grupie finałowej reprezentantka gospodarzy, w swoim najlepszym meczu turnieju rozbiła Antoninę Czajkę (AT Angelique Kerber Puszczykowo) Mistrzynię Polski Krasnalek. Niestety w meczu decydującym o zwycięstwie w turnieju Dominika nie wytrzymała presji wyniku i gładko, w dwóch setach uległa koleżance z kadry Polski Monice Stankiewicz (KT Legia Warszawa). Sukces popularnej Dominatorki jest tym bardziej warty podkreślenia, że Dominika praktycznie od początku roku zmaga się z problemami zdrowotnymi i nie mogła trenować tak jak jej rywalki. Powodem do dumy jest również pierwsze w historii klubu powołanie Dominiki do szerokiej kadry Polski Skrzatek.
Na słowa uznania za walkę i rywalizację z czołowymi tenisistami Polski zasługują również pozostali zawodnicy Smecza Jonatan Jabłoński, Michał Timofiejczyk, a w szczególności najmłodsi uczestnicy turnieju Natalia Waszak i Wiktor Łobaczewski.
Gospodarze składają podziękowania sponsorom, dzięki którym przeprowadzono wyjątkowe w skali kraju pod względem organizacyjnym zawody PZT, a w szczególności za możliwość wyróżnienia młodych tenisistów (nagrody rzeczowe, puchary, dyplomy, pamiątki), a także za ufundowanie wody, napojów i owoców dla zawodników oraz poczęstunku dla opiekunów, trenerów i gości.
Zawody pod względem organizacyjnym wspierali Dariusz Krzeptowski – wiceprezes zarządu ds. sportowych Związku Tenisa Województwa Lubuskiego, Marcin Jabłoński starosta powiatu słubickiego, Robert Stolarski wójt gminy Górzyca i Daniel Podhajecki – pomysłodawca i organizator zawodów.
GKT Smecz Górzyca już dzisiaj zaprasza wszystkich sympatyków tenisa na kolejne zawody tenisowe, a sponsorów prosi o wspieranie rozwoju sekcji tenisowej skupiającej utalentowane dzieci ze Słubic, Kostrzyna nad Odrą, Rzepina, Ośna, Górzycy, czy Słońska (red.).