RZEPIN Uczniowie ZSO na deskach teatru Kleist Forum

Zakończył się międzynarodowy projekt

BILDER EINER AUSSTELLUNG 2017 to kolejny projekt edukacyjny, w którym udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie

Projekt realizowany był przez fundację DrososStiftung, Brandenburgisches Staatsorchester Frankfurt oraz uczniów z 16 szkół niemieckich i polskich, a zakończył się przedstawieniem teatralno-muzyczno-tanecznym zorganizowanym w Kleist Forum we Frankfurcie nad Odrą.
W ramach projektu przez ostatnich kilka miesięcy młodzież pracowała w trzech grupach warsztatowych. W grupie tanecznej odbywały się zajęcia z choreografem, które związane były z bardzo dużą ilością prób odbytych zarówno w ZSO w Rzepinie, jak i podczas obozu tanecznego nad Helenesee oraz w Kleist Forum we Frankfurcie. Grupa kostiumów wraz z kostiumologiem BarbelJahn projektowała stroje dla swoich kolegów i koleżanek, szyła pierwsze propozycje, a po zaakceptowaniu przekazywano wykonanie prac teatralnej pracowni krawieckiej. Trzecia grupa video uczestniczyła w zajęciach z techniki animacji i oprogramowania do projekcji pod okiem filmowca Alexiego Papdopoulos.
Cały projekt stawiał na kreatywność i samodzielność uczestniczących w nim uczniów. Jak powiedział dyrygent Howard Griffiths – projekt ten łączył w sobie muzykę, barwę, taniec i ideę, a uczestnicy dali się urzec ciekawym tematom i historiom, a także „sugestywnej dźwiękowo” muzyce (red.).