RZEPIN Dni Puszczy Rzepińskiej

Festyn pełen atrakcji

Atrakcji dla mieszkańców i turystów nie brakowało

Dni Puszczy Rzepińskiej, tak jak w ubiegłych latach, obfitowały w szereg ciekawych wydarzeń, imprez i rozgrywek sportowych, z których każdy zainteresowany mieszkaniec gminy mógł swobodnie skorzystać. 

Zwieńczeniem tegorocznych Dni Puszczy Rzepińskiej był festyn zorganizowany w sobotę 1 lipca na Miejskim Stadionie Sportowym w Rzepinie.
Po uroczystym otwarciu imprezy przez burmistrza Sławomira Dudzisa, nadleśniczego Nadleśnictwa Rzepin Stanisława Sobańskiego oraz Stefana Radacha przedstawiciela zaprzyjaźnionej partnerskiej gminy Hoppegarten, odbył się polsko-niemiecki przegląd lokalnych artystów.
Całej imprezie, obok występów artystycznych na scenie, towarzyszyły również inne atrakcje, takie jak strażacki pokaz gaszenia pożaru lasu, zajęcia fitness, można było skosztować smakołyków kuchni myśliwskiej, zakupić los w loterii fantowej, a wszystkie dzieci będące na stadionie mogły brać udział w przygotowanych dla nich grach i zabawach.
W tym roku dużą atrakcją było stoisko polskich żołnierzy i amerykańskich Rangers, którzy wszystkim zainteresowanym przybliżali tajniki pracy w wojsku oraz prezentowali swój sprzęt wojskowy.
O godz. 18.30 rozpoczął się pierwszy koncert. Na scenie zaprezentował się zespół Katedra wykonujący muzykę rockową, a następnie swój szeroki repertuar przypomniała grupa Golden Life. Około godz. 21.00 wystąpił Bartek Wrona, a zaraz po nim na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru Małgorzata Ostrowska, która zaśpiewała największe przeboje zespołu Lombard oraz utwory ze swoich solowych płyt. Po występie Małgorzaty Ostrowskiej zagrał Endrju, prezentując covery znanych przebojów.
Podczas całego festynu na boisku były przygotowane stoiska promocyjne, na których różne firmy, instytucje i stowarzyszenia miały okazję zaprezentować się i pochwalić swoim dorobkiem. Swoje stoiska przygotowały m.in. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słubicach, firma Zdrowe!, Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Rzepinie, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Słoneczko”, Celowy Związek Gmin i Nadleśnictwo Rzepin.
Na wszystkich głodnych i spragnionych czekały namioty z gastronomią, stoiska z popcornem, lodami, watą cukrową, pieczywem, miodem itp. (red.).