KRZESZYCE Spotkanie DKK dla dorosłych w kołczyńskiej bibliotece

Spotkanie z książką i pożegnanie z klubowiczką

W ostatnim tygodniu czerwca odbyło się spotkanie czytelniczek Dyskusyjnego Klubu Książki w kołczyńskiej bibliotece. Tematem była książka Marii Resterny pt. „Cykadełka”

Główna bohaterka książki – Krysia pochodzi z małej miejscowości. Aby wyrwać się spod opieki rodziny wyjeżdża na studia. Jest młodą studentką archeologii zakochaną w swoim wykładowcy, z którym to układa sobie życie. Jak się później okaże niezbyt dobrze. Nagle powraca do rodzinnego piekiełka. Co zastała w rodzinnym gnieździe? Emocjonalny kocioł porzucony przed laty oraz nienazwane uczucie do przyjaciela, o którym do tej pory nie myślała poważnie. Jej losy komplikują się na każdej stronicy.
Po spotkaniu udałyśmy się do Renaty Kuświk ze skromnym upominkiem. Pani Renata była członkiem DKK, ale nie mogła przyjść na spotkanie, ponieważ zmienia miejsce zamieszkania. Żal było patrzeć na znikający skansen, w którym przez wiele lat zbierała cenne rzeczy naznaczone historią. Niektóre z nich trafiły do gorzowskiego muzeum. Były ciepłe słowa i łzy wzruszenia. Bez niej Kołczyn nie będzie już taki sam…
Kolejne spotkanie DKK po wakacjach (red.).