KRZESZYCE Dwudniowe świętowanie

Integracyjna Noc Świętojańska

Polsko-Niemieckie spotkania z kulturą na placu „Inki” rozpoczęły się oficjalnym powitaniem wszystkich uczestników imprezy przez organizatorów oraz wójta Stanisława Peczkajtisa

Dwudniowe spotkania miały na celu połączenie tradycyjnych obrzędów związanych z „Nocą Kupały” (m.in. szukanie kwiatu paproci, zaplatanie wianków czy krzesanie ognia) ze współczesnymi formami zabawy takimi jak własnoręczne wykonywanie lampionów, lepienie z masy solnej i malowanie buziek, co jak zawsze cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród najmłodszych. Panie z krzeszyckiej biblioteki zadbały aby każde dziecko znalazło coś dla siebie i wykazało się kreatywnością, co oczywiście zostało nagrodzone.
Dzieci miały do dyspozycji mnóstwo materiałów do wykonania ciekawych prac w namiocie kreatywnym, który był specjalnie przygotowany właśnie z myślą o nich.
Biblioteka w Krzeszycach była także jednym ze współorganizatorów konkursu fotograficznego, którego rozstrzygnięcie odbyło się podczas „Święta Krzeszyc”. Zwycięzcom zostały wręczone nagrody oraz wyróżnienia, a fotografie można było obejrzeć przy stoisku biblioteki. Wszystkich zainteresowanych tematyką fotografii zapraszamy do biblioteki, a na następną Noc Świętojańską mamy nadzieję już za rok (red.).