KRZESZYCE Czerwcowe DKK z dreszczem

Medyczny thriller

Czytelniczki w krzeszyckim DKK miały okazję po raz pierwszy zmierzyć się z twórczością amerykańskiej pisarki Tess Gerritsen, która z zawodu lekarzem internistą

Kariera pisarska Gerritsen nabrała rozpędu w 1996 roku, gdy ukazał się jej pierwszy thriller medyczny „Harvest” (Dawca), do którego prawa filmowe zakupiła wytwórnia Paramount. Dzięki odniesionemu sukcesowi mogła zrezygnować z praktyki lekarskiej. Zaczęła pisać. Wydała powieści: Grawitacja (1999), Skalpel (2002), Grzesznik (2003), Sobowtór (2004), Autopsja (2005) i Klub Mefista (2006).
Książka wciągająca już od pierwszych stron. Jak to bywa w powieściach Tess Gerritsen, akcja toczy się w szpitalu. Niewątpliwie jest to thriller medyczny, w dodatku bardzo udany. W miarę sympatyczna główna bohaterka postanawia odkryć co naprawdę dzieje się w jej miejscu pracy i wplątuje się w bardzo niebezpieczne sytuacje. Do tego dochodzi oczywiście motyw miłosny, chociaż ten na szczęście nie zajmuje tutaj dużo miejsca, za to bardzo ciekawie przedstawia się wątek kryminalny.
Książka godna polecenia, a do jej przeczytania zaprasza biblioteka w Krzeszycach (red.).