GÓRZYCA Polsko-niemieckie spotkanie

Wspólna zabawa i integracja

Szkoła Podstawowa im. Kresowian w Czarnowie już od kilkunastu lat współpracuje ze szkołą partnerską w Furstenwalde z Niemiec

Początkowo był to projekt o nazwie Begegnung Heisst Spotkanie. W każdym roku szkolnym uczestniczyło w nim czterdzieścioro dzieci (po równo z obu krajów), w sumie były to setki dzieci.
Później nastąpiły zmiany, ale nasze szkoły nie zrezygnowały ze współpracy. Jej efektem są właśnie trzydniowe spotkanie polsko-niemieckiej grupy w Pobierowie, w pensjonacie Roksana.
Celem spotkania były zajęcia integracyjne z językiem niemieckim, a także językiem polskim. Uczniowie przygotowali autoprezentację, pracowali w grupach mieszanych, wspólnie wykonywali określone zadania, wypełniali karty pracy, nawiązywali nowe przyjaźnie i znajomości.
Te spotkanie to także rozrywka: basen, Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach oraz kino 7D, dyskoteka, grill, piżama party, budowanie zamków na plaży itp. Nie zabrakło słodkiej oprawy.
Wszyscy wrócili szczęśliwi i zadowoleni, mając cichą nadzieję, że i w przyszłym roku szkolnym otrzymają zaproszenie na wyjazd.
Spotkanie to było dofinansowane przez PNWM.
JOLANTA ZARZECKA