CYBINKA Wizyta kuratora oświaty

Spotkanie w serdecznej atmosferze

W gminie gościła Lubuska Kurator Oświaty Ewa Rawa. Spotkała się z dyrektorami szkół w Cybince i w Białkowie oraz odwiedziła nową placówkę. Wizyta rozpoczęła od spotkania i rozmowy z burmistrzem Markiem Kołodziejczykiem

Później wspólnie udali się do Zespołu Szkół i wraz z dyrektorem Wiolettą Łozowską zwiedzili budynek nowo wybudowanej szkoły. Oglądając pomieszczenia klasowe, sanitariaty, przestronne hole pani kurator nie kryła zachwytu. Fakt, że inwestycja była finansowana tylko i wyłącznie z budżetu gminy jeszcze bardziej zasługuje na uznanie i słowa podziwu – mówiła.
Później kurator Rawa odwiedziła szkołę w Białkowie, gdzie w obecności dyrektor Anny Pikuły obejrzała nową świetlicę. Burmistrz zaznaczył, że gmina pozyskała również środki na wymianę dachu szkoły w Białkowie oraz środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na nowe łazienki, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Spotkania w obu szkołach odbyły się w miłej, serdecznej atmosferze. Władze gminy wyraziły nadzieję, że pani kurator pojawi się na uroczystym otwarciu nowej szkoły w Cybince. Szkoły na miarę XXI wieku, szkoły, która jest powodem do dumy i satysfakcji dla władz i powodem ogromnej radości dla nauczycieli, dzieci i rodziców. Realizacja tak ogromnej inwestycji jest owocem wytrwałości, cierpliwości, wysiłku i trudu pracy wielu osób (red.).