CYBINKA Moc atrakcji na rowerze

Już czekamy na kolejną edycję

7 lipca w sali widowiskowej MGOK odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Rowerowe Wakacje 2017”

Już po raz siódmy Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO wraz z partnerami, przy dofinansowaniu z budżetu gminy Cybinka w ramach zadania publicznego kwotą 10 tys. złotych, zorganizowało wypoczynek na rowerach, podczas którego dzieci i młodzież zwiedzały i poznały najbliższą okolicę, jej przyrodę i historię.
W bieżącym roku na rowerze jeździło około 70 dzieci, 12 wychowawców z uprawnieniami pedagogicznymi oraz codziennie około dziesięciu wolontariuszy, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwali – jak zawsze – funkcjonariusze posterunku policji z Cybinki. Wsparcie i pomoc osób prywatnych oraz firm w poszczególne działania okazały się bezcenne, a dzięki zaangażowaniu się tak dużej liczby osób możliwa była sprawna i bezpieczna realizacja projektu „Rowerowe Wakacje 2017”.
Podczas dwutygodniowych wypraw dzieci poznawały szlaki rowerowe i kajakowe położone w gminie, delektowały się regionalnymi ciastami i kompotami z ogrodów wiejskich, poznawały zabytki kultu świeckiego i sakralnego. Zwiedziły też cybińskie zakłady pracy i instytucje zapewniające bezpieczeństwo oraz poznały uczestników Flisu Nadodrzańskiego.
W tym roku dodatkową atrakcją była wycieczka do wrocławskiego afrykarium oraz wizyta dzieci na lotnisku nadleśnictwa Rzepin.
Serdecznie dziękujemy organizatorom, pedagogom i wolontariuszom oraz wszystkim osobom, instytucjom i firmom zaangażowanym w realizację wakacji dla dzieci. Dzięki ogromnej pracy i zaangażowaniu możliwe było podjęcie szerokiego spektrum zadań zapewniających wiele atrakcji dla uczestników.
Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.
Zadanie pn. „Rowerowe Wakacje 2017” zostało zrealizowane w ramach zadania publicznego, o którym mowa w art. 16 ust. 1 i 6 ustawy z dnia 24.04.2003 o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Gmina Cybinka przekazała na realizację tego zadania 10 tys. zł (red.).