SŁUBICE UKS Polonia Słubice nie zwalnia tempa

Sukcesy naszych młodych piłkarzy

Zespół Orlika 2006 zwyciężył w wojewódzkich rozgrywkach Deichmann Cup 2017 i reprezentował nasz region w finale ogólnopolskim w Wałbrzychu

Do finałów młodzi piłkarze przystąpili jako zwycięzcy grupy A, dzięki czemu zostali rozstawieni i rozpoczęli rozgrywki od 1/8 finału. Trafili na utytułowaną Brazylię (AP KANIA CUP). Chłopcy skoncentrowani od początku do końca wygrali 3:1 i przeszli do ćwierćfinału, w którym czekała już na nich Francja. Łatwa wygrana z utytułowanym rywalem przyniosła im półfinał. Znów wygrana, tym razem z Urugwajem (UKS CHEMIK GORZÓW). Finał to mecz z Danią (MLUKS DWÓJKA GUBIN), która obok naszej ekipy była głównym kandydatem do zwycięstwa. Mecz zakończył się remisem. Ale w karnych to młodzi słubiczanie byli górą. Zostali najlepszą drużyną w województwie.
W finałach w Wałbrzychu widać już było zmęczenie sezonem, ale chłopcy mogą być z siebie zadowoleni. Zajęli 16 miejsce w Polsce.
Wcześniej drużyna rocznika 2005 wygrywa wojewódzki finał turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Po dwóch przegranych finałach w 2015 i 2016 roku naszym chłopakom udało się zdobyć przepustkę na finały rozgrywane na Stadionie Narodowym, w których reprezentowali region w kategorii U 12.
Dumy nie kryje Łukasz Ryszczuk. – Świetna praca trenera Piotra Dmuchowskiego daje efekty. Nasze sukcesy nie są już przypadkiem. Ciągle jesteśmy w czołówce – mówi. – Szkoda tylko, że mamy takie małe zainteresowanie ze strony władz miasta. Młodzi piłkarze ze Słubic mają wyniki, ale wystarczającego wsparcia nie mają – dodaje (red.).