RZEPIN Jubileusz diabetyków

Przede wszystkim życzenia zdrowia

Koło Terenowe Diabetyków obchodziło jubileusz 10-lecia powstania. Uroczystości odbyły się pod honorowym patronatem Marcina Jabłońskiego – starosty słubickiego i Sławomira Dudzisa – burmistrza Rzepina

Spotkanie zostało sfinansowane ze środków pochodzących ze starostwa słubickiego, gminy Rzepin oraz wpłat indywidualnych członków stowarzyszenia.
Wszystkich zaproszonych gości powitał prezes Terenowego Koła w Rzepinie Jan Dąbrowski, a następnie sekretarz Leokadia Musolf przedstawiła rys historyczny i dorobek 10-letniej pracy koła. Uczczono minutą ciszy pamięć tych jego członków, którzy odeszli do wieczności.
Uczniowie Technikum Leśnego w Starościnie zagrali na trąbkach kilka melodii, które wprowadziły piękny nastrój. Następnie zostały wręczone dwie srebrne odznaki „Zasłużony dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków” oraz trzy „Medale za zwycięstwo nad cukrzycą”.
W tym pięknym jubileuszu nie zabrakło „Medali 35-lecia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków”, wręczono je dwudziestu uczestnikom spotkania. Komitet organizacyjny obchodów 10-lecia PSD Terenowego Koła w Rzepinie przyznał piętnastu uczestnikom dyplomy w uznaniu za wsparcie w realizacji zadań statutowych, wraz z życzeniami dalszych sukcesów w pracy i działalności społecznej oraz długich lat życia w zdrowiu. Osiemnastu członków koła otrzymało podziękowania za aktywny udział w realizacji zadań statutowych, wraz z życzeniami radości z udziału w imprezach edukacyjnych i integracyjnych. Na zakończenie części oficjalnej goście składali życzenia członkom koła.
Później wszyscy zasiedli do uroczystego obiadu, który stał się okazją do miłych rozmów i wymiany poglądów. Następnie grupa teatralna „Senioritki” ze Stowarzyszenia Seniorów Rzepińskich zaprezentowała sztukę pod tytułem „Włóczęga i Baśnie”. Po występach lekarz diabetolog Grażyna Czekalska miała prelekcję na temat cukrzycy i chorób jej towarzyszących.
W imieniu komitetu organizacyjnego obchodów 10-lecia PSD Terenowego Koła w Rzepinie Leokadia Musolf życzyła gościom miłej zabawy. Niech te chwile spędzone razem pobudzą nas do refleksji nad wartościami życia, nad sensem istnienia i działalności stowarzyszenia – mówiła.
Zabawa przy pięknej muzyce trwała do późnych godzin (red.).