KRZESZYCE XIV Tydzień Bibliotek

Biblioteka? Oczywiście!

W dniach 8-16 maja w całej Polsce trwał XIV Tydzień Bibliotek. Z tej okazji w krzeszyckiej książnicy można było liczyć na wiele atrakcji

Są ludzie, którym się jeszcze coś chce ponad to, co wymusza życie. Szukają kontaktu z innymi, którym też w duszy coś gra, organizują się w grupy, zespoły i dyskutują, piszą, czytają, działają podnosząc w ten sposób własną sprawność intelektualną.
W środowisku kulturalnym Krzeszyc znajdują oparcie w Gminnej Bibliotece, która jest dla nich również miejscem spotkań i która oferuje wszystkim chętnym, bez względu na wiek i płeć, różne formy działalności.
W ramach Tygodnia Bibliotek ostatnio odbyło się kilka różnych wydarzeń. 8 maja zorganizowaliśmy Uroczysty Dzień Bibliotekarza, podczas którego zaproszeni goście mieli możliwość wysłuchania poezj Janiny Jurgowiak.
Dwa dni później dzieci z krzeszyckiego przedszkola miały możliwość poznania sztuki karate Kyokushinkai. Zajęcia prowadził sensei Karol Buksztynowicz wielokrotny Mistrz Polski, zdobywca Międzynarodowego Pucharu Polski w Karate Kyokushinkai oraz sempai Paweł Rzemieniecki – uczeń Karola, posiadacz niebieskiego pasa 8 kiu.
11 maja odbyły się warsztaty „Malarstwo na wesoło”, które prowadziła
zaprzyjaźniona artystka-malarz Urszula Kołodziejczak. W tym dniu odbyło się również spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych.
Z kolei 12 maja cztery klasy z Szkoły Podstawowej w Krzeszycach przybyły na spotkanie autorskie z Moniką Wilk, dyrektor biblioteki w Bogdańcu . Pani Monika przeczytała dzieciom swoje dwie bajki: „W starym młynie” i „Pracowite pszczółki”. Dzieci miały okazję wysłuchać śpiewu białym głosem oraz gry na basach ludowych.
Zajęcia z kodowania i robotyki odbyły się 15 maja. Prowadził je Mariusz Koźlarek – wolontariusz naszej biblioteki.
Ostatnie spotkanie organizowane w ramach tygodnia bibliotek odbyło się 16 maja. Były to warsztaty decoupage, które prowadziła Marzanna Rzemieniecka regionalna artystka rękodzieła.
Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za okazaną życzliwość, radość, pełen profesjonalizm i zaangażowanie oraz za uatrakcyjnienie swoją obecnością wyjątkowego dla nas i naszych czytelników Tygodnia Bibliotek 2017 (red.).