KRZESZYCE Kolejne spotkanie DKK

„W ramkach przyjaźni”

Czym jest zadurzenie? Co to jest toksyczna miłość? Jak sobie radzić z takimi uczuciami? Na te i wiele innych pytań odpowiadaliśmy na spotkaniu z młodzieżą podczas spotkania DKK w bibliotece w Krzeszycach. Pretekstem do rozmów była książka Eve Ainsworth pt. „Zadurzenie”

Will jest przystojny i kochający, ma 17 lat, potrafi być też opiekuńczy. O takim chłopaku zawsze marzyła Anna. Jest także humorzasty i nieprzewidywalny. Miota się między obsesją, a czymś znacznie mroczniejszym…
Wydaje się być ucieleśnieniem marzeń nie tylko zakompleksionej czternastoletniej Anny. Ale to właśnie na nią zwrócił uwagę. Annie trudno jest w to uwierzyć, a jej miłość, niestety, jest ślepa.
Stopniowo, początkowa sielanka ustępuje miejsca toksycznym zachowaniom Willa, który oczekuje, że Anna będzie dokładnie taka, jak on chce. Dziewczyna ma robić dokładnie to, co on chce i nie powinna tracić czasu na przyjaciół zazdrosnych o niego. Przecież ma Willa! A to powinno jej wystarczyć – to musi jej wystarczyć, bo właśnie tego oczekuje od niej Will.
Uczestnicy mieli dodatkowo wykonać ramki techniką decoupage, w których mogą umieścić zdjęcia bliskich osób. Takich, którzy prawdziwie i szczerze służą im pomocą, jak przyjaciele, na których mogą liczyć w trudnych życiowych sytuacjach.
Na kolejne spotkania zapraszamy już po wakacjach (red.).