KRZESZYCE Dobre książki i kawa

Wspomnienia z dzieciństwa

Dyskusyjny Klub Książki w bibliotece w Muszkowie działa w czwartki. Z dyskutowaniem często wiążą się ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania

Niekiedy w sali spotkań wrze. Bywają też chwile wzruszeń i podziwu nad głębią lektury, zachwytem czyimś mistrzostwem.
25 maja rozmowy treścią odzwierciedlały osobiste uczucia. Przygody chłopca Jarko z książki Jerzego Sosnowskiego ,,Sen snów” wprowadziły dyskutantki w nadmorskie klimaty. Każdy był lub marzył jako dziecko o wakacjach nad morzem. Jerzy Sosnowski opisuje plaże Kołobrzegu lat 70-tych. Wróciły wspomnienia wyjazdów z rodzicami.
Tym razem nie było warsztatów, ale była radość prawdziwie czytelnicza połączona degustacją pączków od Musztyfagi, ciasteczek Janeczki i herbatki nieco wzmocnionej miętką.
Książka Sosnowskiego to sentymentalna podróż w przeszłość. Bardzo emocjonalna i osobista ballada o czasie, który przeminął. To pragnienie powrotu do momentów, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci , w których wydarzyło się tyle ważnych dla nas spraw. Jest to opowieść na pograniczu jawy i snu. Tak naprawdę jest to książka o pamięci, pięknie, ale i złudności wspomnień – mówiła jedna z klubowiczek.
EMILIA HŁADKA
EWELINA MORAWIEC