GÓRZYCA Mistrzostwa gminy w lekkiej atletyce

Sportowy dzień dziecka

Za nami otwarte mistrzostwa gminy Górzyca w lekkiej atletyce. W zawodach wzięło udział około 350 osób

W mistrzostwach zorganizowanych dla klas 0-I i przedszkoli wystartowało łącznie 70 zawodników: 22 przedszkolaków, 19 uczniów „zerówek” i 29 uczniów klas I, ze szkół podstawowych w Górzycy i Czarnowie.
W trakcie trwania imprezy, z okazji Dnia Dziecka, na dzieci czekały niespodzianki w postaci dmuchańców, było też malowanie buzi, puszczanie baniek mydlanych, dzieci zajadały się cukrową watą, słodkimi bułkami i lodami.
Wszyscy uczestnicy otrzymali medale za udział, a zwycięzcy dodatkowo pamiątkowe dyplomy.
W kategorii przedszkola w biegu dziewcząt i chłopców na 40 metrów zwyciężyła Adrianna Fronk, druga była Kornelia Jarocka, a trzeci Filip Kuziola (wszyscy z Pracowni Edukacji Kulturalnej w Górzycy). Z kolei w skoku w dal najlepszy okazał się Filip Kuziola, druga była Amelia Motkowicz, a trzeci Wiktor Sawiak (wszyscy z Pracowni Edukacji Kulturalnej w Górzycy). W rzucie piłeczką palantowa bezkonkurencyjna była Kornelia Jarocka, drugi był Wiktor Sławiak, a trzecia Pola Kowalczyk (wszyscy z Pracowni Edukacji Kulturalnej w Górzycy).
W kategorii „zerówek” w biegu na 40 metrów zwyciężył Kajetan Tomczyk z SP Czarnów, druga była Zuzanna Truszkowska, także z SP Czarnów, a trzecie miejsce zajął Gracjan Pluskot z SP Górzyca. W skoku w dal najlepszy okazał się Kajetan Tomczyk z SP Czarnów, drugi był Gracjan Pluskot z SP Górzyca, a trzecie miejsce zajęła Zuzanna Truszkowska z SP Czarnów. W rzucie piłeczką palantową bezkonkurencyjna była Sara Corona-Szulczyk z SP w Górzycy, druga była Maja Paprocka, także z SP Czarnów.
Wśród uczniów klas pierwszych w biegu dziewcząt wyróżnienie otrzymała Amelia Derbin z SP Górzyca. U chłopców zwyciężył Aureli Kasperski z SP Czarnów, drugi był Dariusz Komisarek z SP Górzyca, a trzeci Dawid Urbanek, także z SP Górzyca.
W skoku w dal dziewcząt zwyciężyła Maja Dziemidowicz z SP Czarnów, druga była Lena Romanowska z SP Górzyca, a trzecia Antonina Knap, także z SP Górzyca. Wśród chłopców w tej dyscyplinie najlepszy okazał się Alan Dąbrowski z SP Czarnów, drugi był Dawid Urbanek z SP Górzyca, a trzeci Łukasz Łapo, także z SP Górzyca. W rzucie piłeczką palantową dziewcząt na pierwszym stopniu podium stanęła Antonina Knap, druga była Amelia Derbin, a trzecia Lena Romanowska (wszystkie dziewczyny z SP Górzyca). Wśród chłopców w tej dyscyplinie zwyciężył Alan Dąbrowski z SP Czarnów, drugi był Aureli Kasperski, także z SP Czarnów, a trzeci Dariusz Komisarek z SP Górzyca.
W mistrzostwach dla szkół podstawowych i gimnazjów wzięło udział ponad 270 zawodników: 203 ze szkół podstawowych z Górzycy, Żabicach, Czarnowie i Kowalowie oraz 71 zawodników z gimnazjum z Górzycy i Kowalowa.
W kategorii klas II-III w biegu na 40 metrów dziewcząt zwyciężyła Weronika Nerko z SP Górzyca, druga była Zofia Tyrańska, także z SP Górzyca, a trzecia Hanna Kwiek z SP Czarnów. Wśród chłopców najlepszym okazał się Alan Roziel z SP Czarnów, drugi był Wiktor Dereczennik, także z SP Czarnów, a trzeci Maciej Szabunia z SP Górzyca. W skoku w dal dziewcząt bezkonkurencyjna była Wiktoria Grzywacz, drugie miejsce zajęła Honorata Knap, a trzecie Hanna Kwiek (wszystkie z SP Górzyca). U chłopców w skoku w dal najlepszym okazał się Alan Roziel, drugi był Wiktor Dereczennik, a trzeci Dawid Szczęśniak (wszyscy z SP Czarnów). W rzucie piłeczką palantową dziewcząt zwyciężyła Honorata Knap, druga była Wiktoria Nerko, a trzecia Zuzanna Staszak (wszystkie dziewczyny z SP Górzyca). Wśród chłopców bezkonkurencyjny był Dawid Szczęśniak z SP Czarnów, drugie miejsce zajął Damian Rolak z SP Górzyca, a trzecie Marcel Bańka, także z SP Górzyca.
W kategorii klas IV-VI w biegu na 60 metrów dziewcząt najlepsza okazała się Agnieszka Walczak z SP Kowalów, druga była Anna Kondratowicz, także z SP Kowalów, a trzecie miejsce zajęła Julia Najdek, z SP Górzyca. Wśród chłopców w tej dyscyplinie zwyciężył Daniel Piotrowski z SP Kowalów, drugi był Kacper Możdżonek, także z SP Kowalów, a trzeci Błażej Szalast z SP Żabice. W skoku w dal dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Walczak z SP Kowalów, a drugie Olga Gnach z SP w Górzycy i Anna Kondratowicz z SP Kowalów. U chłopców zwyciężył Daniel Piotrowski z SP Kowalów, drugi był Kacper Możdżonek, także z SP Kowalów, a trzeci Mateusz Szwarc z SP Czarnów. W rzucie piłeczką palantową dziewcząt bezkonkurencyjna była Oliwia Truszkowska z SP Czarnów, druga była Justyna Filipiak, także z SP Czarnów, a trzecia Julia Solińska z SP Górzyca. Wśród chłopców najlepszym okazał się Błażej Szalast z SP Żabice, drugi był Mateusz Rolak z SP Górzyca, a trzeci Konrad Wojnarowski, także z SP Górzyca.
W kategorii gimnazja w biegu na 60 metrów dziewcząt najlepsza okazała się Julia Bień, druga była Julia Choroszko, a trzecia Maria Przemyska, wszystkie z gimnazjum w Górzycy. Wśród chłopców w tej dyscyplinie najlepszym okazał się Dawid Preisner z gimnazjum w Kowalowie, drugi był Bartosz Rolak z gimnazjum w Górzycy, a trzeci Konrad Paliwoda, także z gimnazjum w Górzycy. W skoku w dal dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Julia Bień, druga była Małgorzata Pieprz, a trzecia Julia Choroszko, wszystkie z gimnazjum w Górzycy. U chłopców w tej dyscyplinie bezkonkurencyjny był Marek Kalwiński z gimnazjum w Kowalowie, drugie miejsce zajął Kacper Mazur z gimnazjum z Górzycy, a trzecie Gracjan Krasuski z gimnazjum w Kowalowie. W pchnięciu kulą dziewcząt zwyciężyła Klaudia Kopera, druga była Weronika Flejter, a trzecia Agata Szary, wszystkie dziewczyny z gimnazjum w Górzycy. Wśród chłopców na pierwszym stopniu podium stanął Bartosz Rolak z gimnazjum w Górzycy, drugi był Bartosz Oczyński z gimnazjum w Kowalowie, a trzeci Patryk Piechota z gimnazjum w Górzycy (red.).