CYBINKA Zarażamy ekologią

Uczymy się chronić przyrodę

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się seria zajęć ekologicznych, które poprowadziła Justyna Piwońska z firmy “Ekosfera”

Spotkania z uczniami z Zespołu Szkół w Cybince oraz dziećmi z przedszkoli “Kota w butach” oraz “Bajkowego” odbyły się w ramach projektu “Trzy RRRyby, czyli eko-działania w gminie Cybinka” dofinansowanego przez Celowy Związek Gmin CZG-12. Priorytetowym tematem zajęć była zasada 3R, czyli reduce – redukcja, reuse – ponowne użycie i recycle – recykling.
Dzieci poprzez pogadankę, filmiki oraz zabawę utrwaliły zasady segregacji śmieci. Poprzez warsztaty kreatywne uczestnicy zajęć mieli możliwość wykonać piękne breloczki ze zużytych korków – co pokazało nową możliwość wykorzystania surowców wtórnych.
Uczniowie i przedszkolaki zostali również “odznaczeni” specjalnie wykonaną na tę okazję plakietką, utrwalająca zasadę 3R.
Mamy nadzieję, że uczestnicy zajęć, jak mali strażnicy, będą dbać i chronić naszą przyrodę i pozarażają tym innych mieszkańców gminy, powiatu, województwa, kraju całego i świata (red.).