CYBINKA Rekordowa frekwencja

To wszystko działo się u nas!

Takich tłumów podczas święta nie było nigdy

Widok licznie zgromadzonej i wspaniale bawiącej się publiczności był powodem do dumy dla organizatorów. Ten dzień po prostu należał do Cybinki.

Piękna pogoda, scena pełna gwiazd, tłumy ludzi, moc niesamowitych atrakcji i wrażeń. Tym razem pogoda nie pokrzyżowała planów organizatorom.
Świętowanie rozpoczął burmistrz Marek Kołodziejczyk, witając serdecznie wszystkich przybyłych na plac i zachęcając do wspólnej zabawy przy muzyce fantastycznych gwiazd muzyki disco polo. Na scenie królowali: Endrju, M.I.G., After Party, Piękni i Młodzi, Czadoman, a za wspaniały koncert wokalistka zespołu Piękni i Młodzi otrzymała od burmistrza kosz z pięknymi kwiatami. Porywające tłum fanów występy filmowała ekipa telewizji Polskiej Programu 2, która w Cybince nagrywała finałowy odcinek programu Discopoland.
Występujące tego wieczoru gwiazdy złożyły również swoje autografy na banerze, który przedstawiał ich wizerunki i będzie licytowany podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Ten szczególny dzień, 3 czerwca, rozpoczął się już o godz. 6.00. na rzece Odrze, gdzie odbyły się zawody wędkarskie o tytuł „Mistrza gminy” w kat. gruntowej. Zawody otworzył burmistrz Marek Kołodziejczyk, a wzięło w nich udział 28 zawodników. Najlepszy wynik uzyskał Rafał Dziemidowicz, który został „Mistrzem gminy” w wędkarstwie gruntowym.
Kolejne atrakcje czekały na mieszkańców od godz. 9.00 na stadionie miejskim w Cybince. W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł odbył się festyn rowerowy współorganizowany przez: Ośrodek Pomocy Społecznej, Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO, Zespół Szkół, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Bibliotekę Publiczną, ŚDS Pod Słońcem w Bieganowie oraz Zakład Usług Komunalnych. Wyścigi odbyły się w czterech kategoriach wiekowych, a każdy z uczestników turnieju nagrodzony został dyplomem i medalem. Najlepsi zawodnicy otrzymali piękne puchary. W trakcie festynu odbywało się również bezpłatne znakowanie rowerów przez policję. Można też było skorzystać z badań wykonywanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną ze Słubic, obejrzeć sprzęt techniczny OSP z Cybinki, Straży Granicznej oraz, dzięki rodzicom z Zespołu Szkół, wspólnie biesiadować przy domowym cieście, grillowanych kiełbaskach i swojskich pierogach.
W ramach realizacji projektu „Sportowy Weekend w Cybince” na boisku stadionu miejskiego odbywały się rozgrywki piłkarskie amatorskich grup sportowych zorganizowanych przez Piłkarski Klub Sportowy Perła Cybinka. Dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe medale, a zwycięzcy wrócili do domu z pięknymi pucharami.
Druga część imprezy rozpoczęła się na terenach zielonych przy stadionie, polsko-niemieckim blokiem regionalno-sportowym. Na scenie prezentowali swoje umiejętności, m.in. partnerzy projektu „Sportowy weekend w Cybince”. Mogliśmy zobaczyć układy artystyczne z elementami sportowymi prezentowane przez: Stowarzyszenie Tańca Sportowego Finkhenhend, spektakularny pokaz dziewcząt na rowerach jednokołowych „Einradgirls”, taneczny pokaz przedstawicieli grupy ze Świetlicy Środowiskowej Promyk oraz występy artystów. Burmistrz Marek Kołodziejczyk podziękował klubom sportowym z Niemiec za wieloletnią współpracę, zaangażowanie i przyjaźń, która zawiązała się po wielu latach wspólnych spotkań.
Dużą atrakcją dla dzieci były bezpłatne dmuchańce. Dodatkowo dla najmłodszych Miejsko Gminny Ośrodek Kultury przygotował warsztaty tworzenia biżuterii z kolorowego makaronu, a utalentowane dziewczyny ze Środowiskowego Domu Samopomocy pod Słońcem w Bieganowie malowały dzieciom twarze. Panie z biblioteki opowiadały o historii Cybinki. Dorosłych zachęcały stoiska regionalne Polskich Hodowców Gołębi pocztowych – sekcja Cybinka i Polskiego Związku Wędkarskiego – koło w Cybince, a przy stoisku urzędu miejskiego można było wybić pamiątkową monetę. Nie zabrakło również stoisk ze swojskim jadłem przygotowanym przez Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich z Grzmiącej i Towarzystwo Miłośników Polesia i Białkowa. Niesamowitą atrakcją były także przejażdżki pojazdami terenowymi Offroad, które dostarczały wielu niezapomnianych wrażeń, a za porządek i czystość odpowiadała gminna spółka ZUK.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom, instytucjom, organizacjom oraz darczyńcom, którzy przyczynili się do sukcesu imprezy. We własnym imieniu burmistrz Cybinki podziękował także wszystkim pracownikom urzędu gminy za wielki trud pracy przy organizacji Gminnego Święta (red.).