CYBINKA Bobolanki 2017

Festyn parafialny w Białkowie

20 maja w Białkowie odbyły się uroczystości odpustowe. Całość rozpoczęła się mszą w kościele parafialnym p.w. św. Andrzeja Boboli

Po nabożeństwie, na placu przy dworku rozpoczął się festyn rodzinny, z którego dochód przeznaczony będzie na remont dachu kościoła w Białkowie. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy zadbali o liczne atrakcje. Mogliśmy m. in. zobaczyć zjazd grupy motocyklowej Free Riders z Kostrzyna, pokaz straży pożarnej, występy lokalnych zespołów. Dzieci cieszyły się dmuchanymi zamkami, malowaniem twarzy, watą cukrową. Oprócz tego były pyszne ciasta, swojskie jadło, pierogi poleskie.
Podczas trwania festynu nie zabrakło również podziękowań. Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk obdarowany został przez ks. Krzysztofa Sudzińskiego – proboszcza parafii – pięknie haftowaną koszulą poleską, w podziękowaniu za pomoc i obecność na każdym z festynów. Kierownik referatu inwestycji Monika Cieślarczyk otrzymała podziękowania za trud pracy włożony w przygotowanie całej dokumentacji dot. pozyskania środków na dofinansowanie remontu dachu.
Proboszczowi parafii oraz mieszkańcom Białkowa życzymy jak najszybszej realizacji planowanej inwestycji i zawsze bogatych w atrakcje festynów (red.).