XVIII Powiatowy Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO-ARTE

Gratulujemy talentu!

12 maja władze gminy, z burmistrzem Markiem Kołodziejczykiem na czele, uczestniczyły w XVIII Powiatowym Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO -ARTE. Patronat nad wydarzeniem sprawował powiat słubicki, a organizatorem – po raz osiemnasty – była Biblioteka Publiczna w Cybince

Na scenie w tym roku zaprezentowały się cztery zespoły: Teatr „Z kartonu” (Zespół Szkół w Cybince – opiekun Agnieszka Worona i Emilia Tomaśko), „Przyjaciele i Smyki” (świetlica wiejska Świecko – opiekun Elżbieta, Robert Stranz), Koło Teatralne „Trema” (Szkoła Podstawowa w Białkowie – opiekun Anna Pikuła) oraz „Misz-Masz” (Dom Kultury w Rzepinie – opiekun Małgorzata Michniewicz). Poza konkursem wystąpili podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Słońcem” w Bieganowie.
Nominacje do udziału w przeglądzie wojewódzkim otrzymały dwie grupy teatralne: „Z KARTONU” i „TREMA”.
Wyróżnienie za grę aktorską przyznano: Dominikowi Molowi (Zespół Szkół w Cybince), Klaudii Michalskiej (Szkoła Podstawowowa w Białkowie) oraz Maciejowi Stranzowi (świetlica w Świecku).
Wszystkim grupom artystycznym gratulujemy talentu. Zaprezentowane sztuki teatralne wręcz przepełnione były ogromem pracy, wysiłku i mocnego zaangażowania się w sztukę, pomysłu na wykonanie strojów i aranżację sceny. Podziękowania należą się również wszystkim opiekunom grup za pomoc w rozwijaniu aktywności twórczej dzieci i młodzieży.
Życzymy wielu inspiracji w dalszym upowszechnianiu tradycji teatralnej i młodych talentów (red.).