SŁUBICE XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Biblioteka? Oczywiście!

Pod tym hasłem od 8 do 15 maja trwał XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

To program, którego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Słubicka biblioteka oczywiście, jak co roku włączyła się do wspólnego świętowania.
Z tej okazji można było skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych dla czytelników małych i dużych. Świętowanie rozpoczęliśmy twórczymi warsztatami bez granic, ph.: „Maskotka Europy Syriusz”. Uczniowie słubickich szkół podstawowych wykonali prace przestrzenne przedstawiające maskotkę Europy. Dodatkowo stworzyli plan podróży Syriusza po krajach Unii Europejskiej. Kolejną atrakcją tego dnia był przygotowany Kącik Gier Planszowych. Sympatycy „planszówek” mieli okazję przeżyć świetną zabawę podczas wspólnej rywalizacji.
Nowy dzień, kolejne atrakcje! W oddziale dla dzieci odbyły się niezwykłe spotkania dla małych czytelników. Na początku Ciotka Klotka czytała bajki, następnie dzieci wraz z instruktorką fitness Izabelą Smolską wkroczyły w świat tańca, a na koniec wykonały dla siebie niepowtarzalną zakładkę do książki. Podczas obchodów Tygodnia Bibliotek oczywiście nie zabrakło zajęć Klubu Plastusia. Dzieci wykonały plakaty promujące bibliotekę!
Dorosłym czytelnikom zaproponowaliśmy spotkanie w ramach „Kulinarnych czwartków”. Na stole królował zielony, zdrowy szpinak oraz literatura kulinarna i nie tylko. Uczestnicy wspólnie przygotowali omlet i delektowali się jego pysznym smakiem.
Atrakcją ostatniego dnia Tygodnia Bibliotek było przedstawienie teatralne pt. „Akademia Pana Kleksa” w wykonaniu rodziców i nauczycieli dzieci z PS nr 1 „Jarzębinka” w Słubicach. Było to fantastyczne przedstawienie, które zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez zgromadzonych widzów! Sala była wypełniona po brzegi, goszcząc mieszkańców naszego miasta.
Dla czytelników przygotowaliśmy zabawę pt. „Książka-niespodzianka”. Każdy mógł wypożyczyć książkę „w ciemno”, w domu ją rozpakować i mieć radość z czytania.
Zaprosiliśmy również do zabawy fotograficznej pt. „Pokaż radość czytania”, która promuje czytanie książek. Zdjęcia można nadal umieszczać na profilu facebookowym słubickiej biblioteki.
Wszystkim naszym czytelnikom małym i dużym, dziękujemy za aktywne uczestnictwo w przygotowanych przez bibliotekę działaniach. Dziękujemy za wspólną zabawę i liczne życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza i Święta Bibliotek… Oczywiście! (red.).