RZEPIN Barwny korowód

Manifestacja patriotyczna

2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Święto było okazją do zamanifestowania swojego szacunku i przywiązania do barw narodowych. Mieszkańcy Rzepina wspólnie stworzyli barwny biało-czerwony korowód.

Obchody rozpoczęły się na placu Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzepinie, skąd o godz. 17.30 na ulice miasta wyruszyli uczestnicy korowodu.
I chociaż pogoda nie była wymarzona, to w przemarszu udział wzięło ponad 300 osób.
Na zaproszenie organizatorów – burmistrza Rzepina Sławomira Dudzisa oraz nauczyciela ZSO w Rzepinie Wiesława Kołoszy – w świątecznym marszu uczestniczyli wszyscy, niezależnie od swoich poglądów politycznych czy wieku. Były przedszkolaki, byli uczniowie i seniorzy, osoby, które obecnie lub w przeszłości piastowały funkcje samorządowe w gminie.
W organizację obchodów zaangażowało się wiele instytucji, takich jak: Miejski Dom Kultury, Zespół Szkół Ogólnokształcących, Szkoła Podstawowa nr 1, Zespół Szkół w Kowalowie, Przedszkole Samorządowe nr 2 w Rzepinie oraz Przedszkole Samorządowe nr 3 „Jarzębinka” w Rzepinie.
Uczestnicy biało-czerwonego korowodu, przy akompaniamencie orkiestry dętej, niosąc blisko 200 metrową biało-czerwoną flagę, w asyście uczennic LO w strojach husarek oraz grupy gimnastyki artystycznej, przeszli na Plac Ratuszowy, gdzie odbyła się manifestacja patriotyczna.
Przed ratuszem wspólnie odśpiewany został hymn państwowy, a swoje przemówienie wygłosił burmistrz Sławomir Dudzis.
W tej części uroczystości mogliśmy podziwiać występ Orkiestry Dętej z Ośna Lubuskiego, tancerzy ze Studia Tańca Towarzyskiego „Bohema”, w zaprezentowanym przez nich tańcu patriotycznym przygotowanym specjalnie na tegoroczne obchody, dziewczynki z grupy gimnastyki artystycznej w pokazie ze wstążkami oraz występy grup wokalnych z rzepińskich szkół (red.).