GÓRZYCA Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w tenisie ziemnym

Mamy mistrzów tenisa

Na terenie kortów Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w tenisie ziemnym w kategorii skrzat i skrzatka

W sportowe szranki stanęło 10 skrzatów i osiem skrzatek, a w grach deblowych łącznie wystartowało dziewięć zespołów.
Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonali: wójt gminy Górzyca Robert Stolarski i wiceprezes zarządu Lubuskiego Związku Tenisa Ziemnego Dariusz Krzeptowski.
W sobotę odbyły się mecze w grupach oraz pierwsze mecze gry deblowej. W niedzielę odbyły się gry o poszczególne miejsca.
W grach singlowych w kategorii skrzatów pierwsze miejsce i tytuł mistrza województwa lubuskiego wywalczył Jakub Kawałkowski, wicemistrzostwo przypadło w udziale Andrzejowi Chorostin, a na trzecim miejscu podium stanął Kajetan Plonkowski. Kolejne miejsca odpowiednio zajęli: Szymon Machocki, Przemysław Grynienko, Jakub Mizerski, Jonatan Jabłoński, Piotr Machocki, Jakub Duszyński i Michał Timofiejczyk.
W kategorii skrzatek pierwsze miejsce i tytuł mistrzyni województwa lubuskiego skrzatek przypadło w udziale Dominice Podhajeckiej, wicemistrzostwo przypadło w udziale zawodnicze z UKS C’mon Zielona Góra, na trzecim stopniu podium stanęła Aniela Ostraszewska. Kolejne miejsca odpowiednio zajęły: Julia Piotrowska, Wiktoria Papież, Amelia Paluch, Oliwia Gruszka i Natalia Waszak.
W grach deblowych skrzatek mistrzostwo przypadło w udziale Dominice Podhajeckiej i Anieli Ostraszewskiej, wicemistrzostwo wywalczyła para Julia Piotrowska i zawodniczka UKS C’mon Zielona Góra. W kategorii skrzatów mistrzami została para Jakub Kawałkowski-Przemysław Grynienko, pokonując w finale wicemistrzów województwa lubuskiego Andrzeja Chorostina i Kajetana Plonkowskiego.
Uroczystego wręczania medali, pucharów i nagród dokonali: starosta powiatu słubickiego Marcin Jabłoński, wójt gminy Górzyca Robert Stolarski i Daniel Podhajecki trener GKT Smecz.
Górzycki Klub Tenisowy Smecz pragnie gorąco podziękować wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji turnieju: Przedsiębiorstwu AS Chruściel Sławomir Chruściel, EoroKop Mariusz Prażanowski, Bankowi Zachodniemu WBK oddział w Kostrzynie nad Odrą, Liquid Trans Sp z o.o., Brandenburg Wild Sp. z o.o. oraz Lechowi Kunickiemu.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokiego poziomu wyszkolenia i życzymy wielu sukcesów na kolejnych turniejach (red.).