GÓRZYCA Jubileuszowa Olimpiada Sołectw

Pamięcin zaskoczył!

Już po raz 10. GOK był organizatorem Olimpiady Sołectw

Zmagania odbyły się 20 maja u zwycięzców poprzedniej edycji – w Czarnowie.

W szranki stanęły wszystkie sołectwa wchodzące w skład gminy Górzyca: Stańsk, Czarnów, Żabice, Górzyca, Pamięcin, Radówek i Laski Lubuskie, na czele ze swoimi sołtysami.
Uroczystego otwarcia zmagań dokonali: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Gniewczyńska oraz wójt gminy Górzyca Robert Stolarski, życząc wszystkim sportowej rywalizacji.
Na zawodników czekały różnorodne konkurencje: bieg w alkogoglach, rzut gumofilcem, wyścig na skrzynkach, przeciąganie liny, zgniatanie butelek na czas, a także konkurencje tylko dla włodarzy sołectw: „szukam drobnych” i zbijanie balonów lotką. Dużą wiedzą na temat gminy wykazali się uczestnicy quizu na temat Górzycy, w którym oczywiście wszyscy zdobyli największą liczbę punktów. Wielką pomysłowość pokazali startujący w konkurencji „na swojską nutę”, w której należało wymyślić tekst przyśpiewki o gminie i zaprezentować ją na scenie. Scenicznymi zwierzakami okazali się mieszkańcy Czarnowa, którzy nie mieli sobie równych, ani w wykonaniu ani w tworzeniu tekstu.
Na Olimpiadę Sołectw należało również przygotować jak najbogatszy bukiet z polnych kwiatów. Liczyła się wielkość, różnorodność i ułożona kompozycja. Rywalizacja między drużynami była nadzwyczaj zacięta.
W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce wywalczył Pamięcin zdobywając 96 pkt., drugie Czarnów – 94 pkt., trzecie natomiast sołectwo Górzyca z liczbą punktów 82. Na czwartej pozycji uplasował się Stańsk z 81 pkt., pozostałe miejsca zajęły: Żabice – 76 pkt., Radówek – 69 pkt. i Laski Lubuskie – 65 pkt.
Wszystkie sołectwa otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody. Uroczystego ich wręczenia dokonali: wójt gminy Górzyca, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz wicewójt gminy. Dodatkowo zwycięskie sołectwo przejęło puchar przechodni, który zgodnie z zasadami regulaminu należy zdobyć trzy razy z rzędu, aby zostać jego posiadaczem.
Wieczorną, rozrywkową część programu zapewniła gwiazda wieczoru zespół „No Problem” posiadający w repertuarze utwory minionych lat, współczesne i aktualne hity z list przebojów polskiej muzyki rozrywkowej.
Turniej był okazją do świetnej rodzinnej zabawy, wzajemnej integracji, a także miejscem, w którym na dzieci czekało wiele atrakcji.
Warto dodać, że część zysku z organizowanej podczas Olimpiady Sołectw loterii fantowej zostanie przekazana na rzecz rodziny Bujak z Górzycy.
Na kolejne atrakcje zapraszamy już 11 czerwca do Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego, gdzie odbędzie się festyn dla dzieci z okazji Dnia Dziecka (red.).