SŁUBICE Zbadali zęby

Świetna akcja profilaktyczna

Jest się z czego cieszyć, bo stan uzębienia sprawdzono u 500 słubickich dzieci

Stomatologia Słubice, we współpracy z firmą 3M Poland i Colgate oraz urzędnikami z miasta zorganizowała akcję bezpłatnego badania uzębienia dzieci i młodzieży z placówek oświatowych.

To już trzecia tego typu akcja profilaktyczna zorganizowana przez Stomatologię-Słubice. Jej całkowity koszt to około 100 tysięcy złotych.
Profilaktyką i opieką stomatologiczną objęto ponad 500 dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz przedszkoli z gminy Słubice. Były przeglądy stomatologiczne, ortodontyczne oraz lakowanie zębów u każdego dziecka. – To już trzecia taka akcja i mogę powiedzieć, że stan uzębienia i jamy ustanej u naszych dzieci poprawia się. To powód do zadowolenia – mówi Bohdan Starzyński ze Stomatologii Słubice.
Dzieci po badaniu dostały pisemny opis stanu uzębienia. 40 z nich zostanie poddanych dalszemu leczeniu. Koszty pokryje gmina Słubice, przeznaczonych zostanie na to około 30 tysięcy złotych.
W tym roku w ramach akcji profilaktycznej przeprowadzono także konkurs na temat zdrowych zębów i pięknego uśmiechu pod hasłem „Zdrowe zęby – piękny uśmiech”. Wpłynęło ponad 220 prac. Nagrody główne, elektryczne szczoteczki do zębów ufundowane przez Stomatologię Słubice, otrzymali: Marcel Piskunowicz z przedszkola „Miś Uszatek”, Urszula Tomczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach oraz Gosia Kwiecińska z Gimnazjum nr 2 w Słubicach. Przyznano także 20 wyróżnień. Dostały je przedszkolaki z „Misia Uszatka”: Aleksandra Bejenka i Natasza Makówka, przedszkola „Jarzębinka”: Bianka Fornalczyk, Paulina Bielak i Julia Marycka, z „Krasnala Hałabały”: Zosia Starczewska. Z Niepublicznego Przedszkola Super Dziecko wyróżniono Fiilipa Wojtysiaka, z przedszkola „Pinokio” Nadię Duszę. Krystian Kutasiewicz i Aleksandra Stań zrobili najciekawsze prace wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Golicach, a Natalia Gronek i Zosia Nowicka wśród dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3. Wyróżnienia powędrowały też do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Otrzymali je: Piotr Michalski, Eryk Połeć, Julian Łowiecki, Błażej Maciaszczyk, Zuzanna Kaliska, Paula Jastrzębska. Jury doceniło też prace uczennic Gimnazjum nr 2: Pauliny Łyżwińskiej i Alicji Parzyjagła (red.).