SŁUBICE Tuż za rogiem – NATURA

Kolejne spotkanie z przyrodą

Już po raz drugi w Pensjonacie „Leśniczówka” w Drzecinie nieopodal Słubic odbyło się wydarzenie z cyklu „Rok w lesie”. Jest to wspólny projekt Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych oraz Pensjonatu „Leśniczówka”

Inicjatywa ta ma na celu propagowanie wiedzy o przyrodzie, właściwego zachowania w lesie oraz turystyki pieszej.
Poprzednie spotkanie (w lutym bieżącego roku) cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Słubic i Drzecina. Ostatnie spotkanie odbyło się 9 kwietnia i tym razem również frekwencja dopisała. W słoneczne, niedzielne popołudnie zgromadziło się około 130 uczestników przyrodniczego wydarzenia, głównie rodzice z dziećmi.
Na spotkaniu słuchacze mogli poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą o leśnej faunie i florze. Dzieci uczyły się śpiewu ptaków oraz wspólnie pokolorowały krajobraz leśny. Spacer zagadkowym szlakiem z podleśniczym Nadleśnictwa Rzepin pozwolił zdobyć nowe wiadomości o lesie oraz dowiedzieć się, jak prawidłowo poruszać po wyznaczonych leśnych duktach.
Zwieńczeniem wydarzenia z cyklu “Rok w lesie” było wspólne posadzenie drzewa zakończone grillowaniem, które z pewnością umocni więzi rodzinne i zakorzeni szacunek do natury. Każdy z uczestników mógł również zabrać sadzonkę drzewa do domu.
Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych wraz z Pensjonatem “Leśniczówka” zapraszają wszystkich miłośników przyrody na kolejne spotkanie „Rok w lesie” oraz do codziennych odwiedzin Pensjonatu położonego w sercu lasu, którego wyjątkowa atmosfera sprzyja organizowaniu wszelakich spotkań i obcowania z przyrodą (red.).