SŁUBICE „Śledź dla Europy”

Słubicki stół na kółkach

Folkstheater, razem ze stowarzyszeniem osób niepełnosprawnych TWK Słubice, organizuje przejazd stołem na kółkach. Wszystko z okazji Dnia Europy

Stół przejedzie 9 maja od Placu Bohaterów w Słubicach przez most nad Odrą i polsko-niemiecką granicę, aż do Placu Mostowego we Frankfurcie – będzie załadowany upieczonymi z ciasta śledziami, które będą rozdawane w trakcie przejazdu.
Członkowie TWK spotkają się z nami na wspólnym pieczeniu i tworzeniu przeróżnych chlebów w kształcie śledzi, które 9 maja będą tworzyć wielką górę śledzi na stole na kółkach. Następnie będziemy opracowywać krótkie przesłania dla Europy, które podsumujemy w formie „Listu do Europy”. List będzie wetknięty w chlebowe śledzie i rozdawany ludziom, których spotkamy w trakcie przejazdu.
Przejazd rozpocznie się na Placu Bohaterów, z przystankiem przy poczcie, gdzie jeden śledź będzie klasyczną pocztą wysłany do Brukseli. Później przejazd skieruje się na most między Słubicami i Frankfurtem nad Odrą, na którym tego dnia zablokowany będzie ruch uliczny. Na moście TWK odśpiewa piosenkę o Słubicach, przeczytany zostanie list: „Śledź dla Europy”.
Następnie stół będzie toczył się dalej: przez most do Europaplatz we Frankfurcie, gdzie wspólnie z ludźmi z Nowej Ameryki będziemy świętować Dzień Europy.
W takcie przejazdu osoby siedzące przy stole będą mogły tworzyć przesłania dla Europy, które także zostaną utkwione w śledziach.
Projekt Club Real i TWK Słubice w ramach Folkstheater/Teatr Ludowy.
Organizatorzy szczególne podziękowania kierują dla Adama Poholskiego za jego zaangażowanie w pośrednictwo oraz dla całej społeczności Novej Ameryki za współpracę (red.).