RZEPIN V Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w piłce ręcznej chłopców

Nasi tuż za podium

W połowie marca w Technikum Leśnym w Starościnie odbyły się V Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w piłce ręcznej chłopców

Do turnieju zgłosiło się sześć szkół leśnych, które zostały losowo przydzielone do dwóch grup. Mecze rozgrywano w hali widowiskowo-sportowej w Rzepinie.
W piątek 17 marca odbyły się mecze fazy grupowej, w których drużyny grały systemem „każdy z każdym” w ramach swojej grupy. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansowały dalej. W sobotę rozegrane zostały półfinały, mecze o piąte i trzecie miejsce oraz finał.
Całość rozgrywek przebiegała w miłej, sportowej atmosferze, przy jednoczesnej postawie fair play. Większość pojedynków miała zacięty i wyrównany charakter, co tylko dodatkowo potęgowało napięcie i doping wśród kibiców.
W finale drużyna z Białowieży pokonała drużynę z Warcina 20:14, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski szkół leśnych w piłce ręcznej. Drużyna ze Starościna zmagania skończyła tuż za podium.
Na zakończenie w hali widowiskowo-sportowej w Rzepinie odbyło się uroczyste podsumowanie oraz zamknięcie mistrzostw. Zwycięskie drużyny, ich zawodnicy oraz opiekunowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, medalami i pucharami (red.).