RZEPIN Sukcesy naszych zawodników

Trzecia drużyna w Polsce

W Zalesiu odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego, w których uczestniczyło prawie 300 zawodników z całego kraju

Mistrzostwa Polski jest to wielka impreza sportowa ściągająca najlepszych reprezentantów z dużych ośrodków sportowych. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć również zawodników naszego Teamu z Rzepina. Dla niektórych z nas, był to debiut w tak dużych zawodach, dla innych kolejny krok w przygotowaniach do czerwcowych Mistrzostw Europy.
Walczyliśmy o każdy kolejny kilogram, dając z siebie wszystko co wypracowaliśmy podczas długich treningów. Dzięki temu po raz kolejny mogliśmy przywieźć trochę złota do Rzepina oraz postawić wisienkę na torcie w postaci rekordu świata Dawida Urbanowicza w konkurencji Deadlift w kategorii junior 16-17 lat. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że zostaliśmy trzecią drużyną Polski!
W konkurencji Benchpress (wyciskanie leżąc) złote medale zdobyli: Krzysztof Wolszczak (kat. 67,5 kg) w formule RAW i EQ, Rafał Żarnowski (kat. 90 kg) w formule EQ, Juliusz Zbierski (kat. 100 kg) w formule EQ, Wiesław Kiwacki (kat. 75 kg) w formule RAW, Dawid Urbanowicz (kat. junior 67,5 kg) w formule RAW oraz Dominik Wasilkiewicz (kat. junior 75 kg) w formule RAW. Siódme miejsce w formule RAW (kat. 75 kg) zdobył Krzysztof Wieczorek.
Z kolei w konkurencja Deadlift (martwy ciąg) Dawid Urbanowicz (kat. junior 67,5 kg) zdobył złoty medal w formule RAW (ustanowiony rekord świata juniorów 16-17 lat), także złoto wywalczył Dominik Wasilkiewicz (kat. junior 75 kg) w formule RAW.
Wielkie podziękowania należą się tym, bez wsparcia których to wszystko byłoby niemożliwe. Z dumą możemy na naszych koszulkach prezentować logotypy firm, których właściciele rozumieją i doceniają profesjonalny sport. Tymi osobami są: Edward Kozłowicz z firmy W-K Auto-Import, Bartosz Wojsznis z firmy Eco-Trans oraz Wanda Damm i Marek Damm z firmy A-Z Personalservice GmbH. Wspomagają nas także samorządy: gmina Rzepin i powiat słubicki.
KRZYSZTOF ZAKRZEWSKI