RZEPIN Mistrzostwa Polski Szkół w umiejętnościach leśnych

Nasi okazali się najlepsi

Pod koniec kwietnia w Starościnie odbyły się najważniejsze, największe i najbardziej prestiżowe zawody organizowane co roku przez szkoły leśne podległe Ministrowi Środowiska

Chodzi oczywiście o IX Mistrzostwa Polski Szkół w umiejętnościach leśnych. Zawody obejmowały całość wiedzy i umiejętności leśnych i trwały trzy dni, podczas których przeprowadzonych zostało 21 konkurencji, w tym pięć z użyciem pilarek.
Wystartowały wszystkie reprezentacje szkół leśnych, których organem prowadzącym jest Minister Środowiska. Honorowy patronat nad mistrzostwami objął m.in. Sławomir Wencel, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, zaś patronat medialny TVP3 oraz Gazeta Lubuska.
Zwycięzca zawodów, czyli Technikum Leśne w Starościnie, będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w umiejętnościach leśnych w Szwajcarii.
Mistrzostwom towarzyszyły dodatkowe imprezy: pokaz broni z XIX i XX wieku ze zbiorów Wojciecha Pokrzywki; wystawa bonsai oraz pokaz ich formowania w wykonaniu Alfreda i Jacka Rostkowskich, Technikum Leśne w Starościnie zorganizowało dodatkowo dzień otwarty, podczas którego można było obejrzeć ciekawe gabinety leśne i ich nowoczesne wyposażenie. Dodatkowo można było także obejrzeć sprzęt renomowanych firm, takich jak m.in. Makita, Husqvarna, czy Motorola.
DAMIAN UTRACKI
TL Starościn