RZEPIN Międzynarodowy projekt z udziałem naszej młodzieży

Finał już blisko

Mija już półmetek realizacji szwajcarskiego, międzynarodowego projektu BILDER EINER AUSSTELLUNG, w którym uczestniczy młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie

Praca odbywa się w trzech zespołach: kostiumów (projektowanie i wykonanie), video (warsztaty filmowanie i fotografia) oraz tanecznym (próby z choreografem z Berlina do muzyki „Obrazki z wystawy” Modesta Musorgskiego).
Dwie pierwsze grupy praktycznie zrealizowały swoje zadania, natomiast trzecia – taneczna pilnie ćwiczy i doskonali choreografię pod okiem zawodowych tancerzy z Niemiec.
Dzięki wytrwałości i zaangażowaniu uczniowie robią wyraźne postępy. Wymaga to od nich olbrzymiego wysiłku, ponieważ ćwiczą w każdy czwartek w hali sportowo-widowiskowej ZSO, a także uczestniczą w próbach we Frankfurcie nad Odrą, gdzie na scenie Kleist Forum wspólnie łączą układy w jedną sceniczną całość.
Zwieńczeniem wysiłku będą występy finałowe w dniach 6 i 7 maja w Kleist Forum we Frankfurcie, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. Młodzież wystąpi w zaprojektowanych przez siebie kostiumach oraz przygotowanej przez sekcję video scenografii.
W całym przedsięwzięciu bierze udział ponad trzystu uczniów z Polski i Niemiec (red.).