KRZESZYCE Wykonaliśmy świąteczne arcydzieła

Wielkanocne warsztaty

Pod wpływem wystawy wielkanocnej odbyły się w bibliotece warsztaty dla dzieci i młodzieży

Pośród kolorowych wstążek, serwetek, piórek i naręczy bukszpanu powstały zupełnie ciekawe prace uczestników Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Zadania były bardzo różne, między innymi wykonanie jajka-pisanki techniką decoupage, pleciono wianki z gałązek brzozy, a następnie je dekorowano. Powstały także świąteczne kartki, gotowe do wysłania, co w erze komputeryzacji i mody na smsy jest czymś coraz rzadszym.
Warsztaty miały przede wszystkim na celu propagowanie i zachęcanie do poznawania zanikających tradycji i twórczego zaangażowania młodego pokolenia.
Sympatyczne zajączki, kurczaczki oraz baranki, zawsze powodują uśmiech na buziach i są tematem wielu prac związanych z Wielkanocą. Przy powstawaniu tych wszystkich prac panował ciepły klimat, który sprawił, że zajęcia się trochę przeciągnęły w czasie. Dlatego odbędzie się ciąg dalszy naszych spotkań, na które oczywiście już teraz zapraszamy.
Na pewno nie zabraknie z naszej strony ciekawych propozycji do wykonania kolejnych „małych arcydzieł”, w krzeszyckiej bibliotece (red.).