KRZESZYCE „Mistrzostwo Twórczych Palców”

Wystawa Wielkanocna

Świąteczna wystawa po dłuższej przerwie  

W międzyczasie „urodziło” się paru nowych twórców lokalnych, którzy zechcieli zaprezentować odbiorcom sztuki swoje dzieła.

Poza tematyką sakralną przedstawioną w obrazach oraz rzeźbie Jarosława Ćwiertnia, na wystawie znalazło się także mnóstwo innych ciekawych prac. Miniaturowe stroje ludowe ilustrujące motywy z danych regionów naszego kraju, palmy wielkanocne – nieodłączny symbol rozpoczynający Wielki Tydzień, a także baranki, kurczaczki, koszyczki, serwetki no i oczywiście pisanki. Część z nich wykonana została przez rodzimych artystów.
Dzięki Iwonie Danisiewicz, Bożenie Czyżak, Bogumile Skórskiej, Danucie Sokalskiej, Jolancie Solińskiej i Halinie Sawulak mogliśmy poznać prawdziwy kunszt pracy i podziwiać cierpliwość i dokładność tego, co tworzą.
Na wystawie, dzięki uprzejmości dyrektora Wojciecha Popka i Mirosława Pecucha z Muzeum w Bogdańcu, zaprezentowane zostały też pisanki pokonkursowe z Muzeum Lubuskiego w Gorzowie Wlkp. Pisanki wykonane zostały zapominanymi już technikami, dlatego mamy nadzieję, że nasza wystawa przypomni tradycje ludowe, co w przyszłości zaowocuje podobnymi dziełami do tych, które podziwiać można w krzeszyckiej bibliotece do końca kwietnia.
Po zwiedzeniu „Sali wystaw” przyszła kolej na dyskusję przy kawie i herbacie. Sympatyczna atmosfera i doskonały humor dopisywały podczas luźnych rozmów przy poczęstunku.
Na zakończenie podziękowania i zaproszenie na kolejne wystawy, które jeszcze przed nami i na które już zapraszamy (red.).