CYBINKA Za nami drugi “Kiermasz Wielkanocny”

Frekwencja dopisała

8 kwietnia na placu MGOK, już po raz drugi, burmistrz Marek Kołodziejczyk otworzył „Kiermasz Wielkanocny” organizowany przez Cybinkę i gminne placówki

Pisanki, palmy, koszyczki, stroiki – jednym słowem atrakcyjne rękodzieło wypełniło stoiska na placu. Oprócz tego pyszne ciasta, zrobione z wielkim sercem przez rodziców ze szkoły w Cybince i w Białkowie. Dla wszystkich mieszkańców wydawane były również jabłka.
W części artystycznej zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Publicznego „Bajkowe Przedszkole”, zespół „Lubuszanki”, zespół „Antidotum”. Pięknie zaśpiewała również młodzieżówka z Zespołu Szkół w Cybince.
Podczas kiermaszu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu biblioteki publicznej „Tradycje – zwyczaje – obrzędy” na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Nagrody dla zwycięzców wręczyli: burmistrz Marek Kołodziejczyk oraz dyrektor biblioteki Grażyna Łyżwińska. W trakcie kiermaszu obyło się również otwarcie wystawy pt. ”Piękno Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego”. Na wystawie podziwiano zdjęcia przyrody, które reprezentował Krzysztof Gajda – autor zdjęć.
Powodem do dumy dla organizatorów było to, że mieszkańcy Cybinki nie zawiedli swoją obecnością. To umocniło ich w przekonaniu, że za rok kolejny ”Kiermasz Wielkanocny” (red.).