CYBINKA Kolejny konkurs piosenki

Przebojowy Prima Aprilis

1 kwietnia w sali widowiskowej MGOK odbyła się II edycja konkursu piosenki wszelakiej pn. „Przebojowy Prima Aprilis”, nad którym honorowy patronat objął burmistrz Marek Kołodziejczyk

W światłach reflektorów, przed licznie zgromadzoną publicznością oraz wymagającym jury (w składzie Renata Hryniewicz – dziennikarka Gazety Lubuskiej, Zbyszko Jatczak – dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego oraz Grzegorz Dawidowicz – utalentowany artysta z gminy Cybinka) stanęło aż 15 solistów oraz jeden zespół.
Repertuar był bardzo szeroki, nie zabrakło klasyków z polskiej muzyki oraz hitów disco polo. Uczestnicy niejednokrotnie dwoili się i troili, by jak najlepiej zaprezentować się przed jury, które każdy występ oceniało profesjonalnie nie szczędząc pochwał i krytyki.
Szczególne podziękowania należą się sponsorom, dzięki którym ufundowano nagrody za pierwsze trzy miejsca. W organizacji festiwalu pomogły firmy: “U Beaty” Beata Łubek, Wojciech Kolendo Zakład Budowlany, Kazimierz Radkiewicz Sklep Magda, Zakład Metalowy GEMO sp. z o. o. oraz Beata i Adam Słodownik.
Po występach oraz długiej naradzie jury wyłoniono zwycięską trójkę. Pierwsze miejsce zajęła Maria Andryszak z Cybinki, drugie Nicole Nowicka z Rąpic, a na trzecim stopniu podium stanęła Adrianna Brzozowska z Cybinki.
Zwycięzca otrzymał pamiątkową statuetkę, zaproszenie na występ podczas obchodów Dni Cybinki 2017 oraz bon o wartości 200 zł do wykorzystania w sieci salonów sklepu EMPIK, a także pamiątkowy dyplom. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymali bon o wartości kolejno 100 zł oraz 50 zł do wykorzystania w sieci salonów sklepu EMPIK.
Wyróżnienie Gazety Lubuskiej otrzymała Hanna Dworak, a nagrodę specjalną burmistrza Cybinki wylosował Oskar Rabuliński.
Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczył burmistrz Marek Kołodziejczyk wraz dyrektorką MGOK Eweliną Skórską.
Imprezę poprowadzili Natalia Góreńczyk, uczennica gimnazjum w Cybince i Krystian Mazurkiewicz, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze (red.).