SŁUBICE Zajęcia terapeutyczne dla trzylatków

Wspólne baraszkowanie na dywanie

Słubicka biblioteka zaprasza na wspólne zabawy z zastosowaniem metody Weroniki Sherborne. Zajęcia poprowadzi pedagog-terapetua Agnieszka Napierała

Oferta przeznaczona jest dla dzieci trzyletnich i ich rodziców. Każde spotkanie to 45 minut świetnej zabawy rodzica z dzieckiem na dywanie.
Podstawowym założeniem Weroniki Sherborne jest rozwój dziecka poprzez ruch. Pomaga ona ukształtować u malucha świadomość własnego ciała i usprawnić je ruchowo, poznać przestrzeń i dzielić się nią z innymi ludźmi poprzez nawiązanie z nimi bliskiego kontaktu.
Prowadzenie ćwiczeń tą metodą ma na celu stworzenie dziecku okazji do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły, sprawności i w związku z tym możliwości ruchowych.
Dzięki temu dziecko zaczyna mieć zaufanie do siebie i zyskuje poczucie bezpieczeństwa. Podczas różnego rodzaju zabaw uczestnik zajęć poznaje przestrzeń, w której się znajduje, przestaje ona być dla niego groźna, czuje się bezpieczniej, staje się aktywny i przejawia większą inicjatywę.
Proponowane ćwiczenia odbywają się w parach lub w grupie. Obecność rodzica sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie i chętnie ćwiczy. Wiele ćwiczeń prowadzonych metodą Weroniki Sherborne stanowi dla dzieci dużą atrakcję i wesołą zabawę w grupie, stwarza możliwość do twórczego działania oraz pobudza spontaniczność i aktywność własną dziecka.
Zajęcia będę odbywać się w słubickiej bibliotece w oddziale dla dzieci. Są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona (red.).