RZEPIN Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Patriotyczne święto

W całym kraju odbyły się obchody z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości miały miejsce również w Rzepinie

W środę 1. marca w kinie Chrobry odbyła się projekcja filmu „Historia Roja”, na którą wstęp był bezpłatny. Do południa seans obejrzeli uczniowie rzepińskich szkół, a po południu mieszkańcy miasta.
Dalsza część obchodów miała miejsce w czwartek 2. marca. Na godzinę 18.00 uczniowie ZSO w Rzepinie przygotowali wieczornicę, podczas której zaprezentowali wzruszające przedstawienie przypominające sylwetki Żołnierzy Wyklętych. Po wieczornicy ulicami miasta przeszedł Marsz Wyklętych, w którym udział licznie wzięli mieszkańcy i uczniowie niosący podobizny Żołnierzy Wyklętych oraz symbolicznie zapalone pochodnie. Przemarsz zakończył się apelem na Placu Ratuszowym, gdzie wybrzmiały patriotyczne pieśni, a burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis wygłosił przemówienie.
Na obchodach nie zabrakło klas policyjnych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie, harcerzy oraz mieszkańców gminy (red.).