REGION Co słychać w Stowarzyszeniu „WSPARCIE”?

Aktywizujemy osoby niepełnosprawne

Stowarzyszenie „Wsparcie” zrzesza osoby z niepełnosprawnością, ich rodziców, opiekunów i przyjaciół. Zostało założone w marcu 2013 roku przy Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Rzepinie z inicjatywy jego pracowników, którzy w podmiocie ekonomii społecznej dostrzegli ogromne szanse na pozyskiwanie środków na rehabilitację i edukację osób z niepełnosprawnością

Stowarzyszenie „Wsparcie” stawia sobie za cel aktywizację osób z niepełnosprawnością.
Dzięki zaangażowaniu i determinacji jego członków przez ten niedługi czas zorganizowano liczne wyjazdy, pikniki integracyjne oraz zawody sportowe.
Ubiegły rok był wyjątkowo aktywny, dzięki licznym dotacjom pozyskanym w ramach zadań publicznych z powiatu słubickiego, gminy Cybinka, gminy Rzepin oraz zarządu województwa lubuskiego.
Podopieczni stowarzyszenia wyjechali na kilkudniową wycieczkę do Wrocławia, w trakcie której nie tylko poznawali wspaniałe zakątki miasta, ale też, co ważniejsze, zdobywali nowe doświadczenia.
Kolejny z wyjazdów był uwieńczeniem kilkumiesięcznych treningów Nornic Walking. O formę podopieczni dbali dzięki dofinansowaniu zadania „Marszem po zdrowie”, a efekty treningów sprawdzali w pięknej nadmorskiej miejscowości.
Jednak nie tylko wyjazdami możemy się poszczycić. Działamy także na gruncie lokalnym. Turniej piłki nożnej osób niepełnosprawnych o puchar starosty słubickiego stał się wydarzeniem cyklicznym i cieszy się niezwykłą popularnością wśród jego uczestników. W tym roku odbędzie się już po raz czwarty. „Przez zabawę do zdrowia” to ostatni ze zrealizowanych przez stowarzyszenie projektów, który umożliwił zacieśnienie więzi pomiędzy osobami z niepełnosprawnością z terenu trzech powiatów oraz niezapomnianą zabawę i rywalizację na dmuchanym torze przeszkód.
Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które wspierają działania stowarzyszenia i zapewnić, że nie zamierzamy zwalniać tempa, a o naszych kolejnych przedsięwzięciach będziemy informować na bieżąco (red.).