GÓRZYCA Spotkanie na Dzień Kobiet

Integracyjne spotkanie pań

Już po raz kolejny w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się Integracyjne Spotkanie Kobiet

Już przy wejściu wszystkim paniom wręczono upominki – zestawy herbat.

Po uroczystym powitaniu wszystkich przybyłych przez dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzatę Gniewczyńską, głos zabrał wójt gminy Górzyca Robert Stolarski, który otworzył Integracyjne Spotkanie Kobiet oraz złożył serdeczne życzenia wszystkim paniom z okazji ich święta. Życzenia dla pani dyrektor i wszystkich kobiet oraz podziękowania za zaproszenie złożył również przedstawiciel Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Kostrzyna nad Odrą. Na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy przybyli również partnerzy zza Odry – panie ze Stowarzyszenia “Kindering”.
Spotkanie kobiet rozpoczęło się od wystąpienia Haliny Kwartnik ze Słubic, która zaprezentowała wszystkim dwie piosenki. Następnie na scenę wkroczyła Małgorzata Rynarzewska, artystka – malarka, a także projektantka odzieży, która przygotowała pokaz mody pod hasłem “Synestezja”. W rolę modelek wcieliły się uczennice Zespołu Szkół w Górzycy.
O tym jak można odpowiednio się przygotować i spokojnie przejść przez okres klimakterium opowiadała zgromadzonym doktor Ewa Osak, specjalista ginekolog-położnik. O wartości mężczyzny bez kobiety opowiadał w swoim wierszu lokalny poeta Tadeusz Kramek, oddany przyjaciel Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy. Bardzo wyczekiwanym panelem była część poświęcona zdrowiu, właściwemu odżywaniu, którą poprowadziła Agata Mianowany-Woźniak, dietetyk i psychodietetyk, która również udzielała paniom porad dietetycznych, możliwa była także analiza składu ciała. Pani Agata podarowała ponadto kilka voucherów dla kobiet, m.in. na stworzenie planu żywieniowego na siedem dni i konsultacje dietetyka.
Piękna kobieta to również zdrowa i zadbana pani: jak dbać o swoją twarz, szyję i dekolt opowiadała Emilia Szczepaniak reprezentująca firmę Oriflame. Panie miały również możliwość wypróbowania kosmetyków, które pomagają dbać kobietom o siebie.
Największą popularnością cieszył się występ Bartosza Baranowskiego z barmańskim show. Pan Bartosz prezentował sztukę flair i komponowania koktajli.
Po obejrzeniu występów, wysłuchaniu paneli wszyscy obecni w Gminnym Ośrodku Kultury zostali zaproszeni na uroczysty bankiet, na którym można było skosztować samych smakołyków (niekoniecznie dietetycznych).
Wśród obecnych na sali pań rozlosowano również upominki niespodzianki, które sprawiły wiele radości.
Podczas trwania Integracyjnego Spotkania Kobiet można było wykonać badania mammograficzne, w ramach profilaktyki raka piersi, w podstawionym przez NZOZ “Diagnostyk” z Zielonej Góry mammobusie.
Całe spotkanie było projektem współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Współpracy Interreg VA Brandenburgia – Polska 2014-2020 “Redukować bariery – wspólnie wykorzystywać silne strony”.
MARTA HOŁUBOWICZ