GÓRZYCA Podsumowanie roku 2016 sekcji tenisa GKT Smecz Górzyca

Młody klub z wielkimi sukcesami

W 2016 roku historycznego dla klubu i całego regionu osiągnięcia dokonała najlepsza zawodniczka Dominika Podhajecka, która wywalczyła cztery srebrne medale Mistrzostw Polski Krasnalek!

Najpierw w lutym ubiegłego roku w Akademii Angelique Kerber popularna Dominatorka została podwójną halową wicemistrzynią Polski, a w sierpniu jedyna reprezentantka województwa lubuskiego dorzuciła kolejne dwa srebrne medale Mistrzostw Polski w singlu i deblu na kortach ziemnych w Piotrkowie Trybunalskim.
Ponadto utalentowana dziesięciolatka wygrała Turniej WTK Skrzatek (do lat 12) o puchar wojewody lubuskiego, zdobyła również dwa złote i dwa srebrne medale mistrzostw województwa w rywalizacji ze starszymi tenisistkami (do lat 12 w deblu i singlu, na hali i na kortach otwartych). Do wszystkich wymienionych sukcesów dodać należy jeszcze trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal Dominiki w deblu, a także trzy srebrne i jeden brązowy medal w grze pojedynczej w kategorii Skrzatek (do lat 12 – Wrocław, Bydgoszcz, Sobota, Szczawno-Zdrój).
W roku ubiegłym świetne rezultaty notował również jeden z najmłodszych naszych zawodników Jacek Biernacki, który wygrał m.in. Duszniki Open Cup i wywalczył drugie miejsce w turnieju AlgidaCup w Poznaniu oraz trzecie miejsce w turnieju Tenis 10 Cup o puchar Agnieszki Radwańskiej w Poznaniu, grając ze starszymi rywalami.
Dwunastoletnia Wiktoria Podhajecka została ponadto wicemistrzynią województwa do lat 14 w deblu i dwa razy stawała tuż za podium w grze singlowej. Kolejne dwa brązowe medale mistrzostw województwa (do lat 12) dorzucili w grze podwójnej debiutanci Hubert Kamiński i Jakub Mizerski (10 lat).
Zawodnicy GKT Smecz Górzyca zdominowali również we wszystkich kategoriach wiekowych lokalne turnieje organizowane w Górzycy i w Rzepinie (Dominika i Wiktoria Podhajeckie, Bartosz Żukliński, Ksawery Rupniak, Jacek Biernacki, Natalia Waszak, Wiktor Łobaczewski, Oliwia Gruszka, Jakub Mizerski, Jonatan Jabłoński, Hubert Kamiński).
Przypomnijmy, że Górzycki Klub Tenisowy SMECZ został powołany do życia w roku 2008, jest nie tylko jedynym klubem tenisowym w powiecie słubickim ale i jedynym w rejonie od Gorzowa do Zielonej Góry (jednym z sześciu w województwie lubuskim).
W ostatnich latach nastąpił niezwykle dynamiczny rozwój klubu, który w roku 2014 został wcielony w struktury Polskiego Związku Tenisowego (PZT), a jego przedstawiciele brali udział w utworzeniu Związku Tenisa Województwa Lubuskiego, czego efektem było powołanie członka GKT Smecz Górzyca do zarządu ZTWL.
W roku 2015 GKT Smecz Górzyca przystąpił do ogólnoświatowego systemu kształcenia dzieci w ramach programu PZT Tenis10, a nad tenisową edukacją młodych sympatyków tego sportu czuwa doświadczony instruktor tenisa i trener zawodników startujących w zawodach Tenis10 oraz turniejach PZT na terenie całej Polski.
Na zajęcia z tenisa ziemnego uczęszcza już około 25 dzieci ze Słubic, Górzycy, Kostrzyna nad Odrą, Rzepina, Ośna, Słońska i Czarnowa.
Sukcesy młodych zawodników wymuszają na klubie ciągły rozwój i zmianę systemu szkolenia, co pociąga za sobą konsekwencje finansowe dlatego ważne będzie znalezienie odpowiedniego wsparcia sponsorów w realizacji sportowych planów stowarzyszenia. W roku 2016 zawodnicy GKT Smecz Górzyca startować będą m.in. w mistrzostwach Polski, mistrzostwach województwa, ogólnopolskich i wojewódzkich turniejach klasyfikacyjnych PZT do lat 12, 14 i 16, a najmłodsi tenisiści brać będą udział w ogólnopolskich turniejach Tenis10. W planach na rok bieżący jest organizacja na kortach w Górzycy (pierwszy raz w historii) letnich Mistrzostw Województwa Skrzatek i Skrzatów, a także jednego turnieju ogólnopolskiego (OTK) do lat 12 dziewczynek i chłopców, a także ogólnopolskiego turnieju dzieci do lat 10 (Tenis10).
Zachęcamy gorąco sympatyków i mecenasów sportu do wsparcia jednego z najlepiej rozwijających się klubów sportowych w województwie w kształceniu tenisowym dzieci i młodzieży oraz w organizacji planowanych turniejów dla młodziutkich tenisistów. W ramach wzajemnej współpracy możemy Państwu zaoferować szereg możliwości reklamowych i promujących (szczegóły i kontakt: GKT Smecz Górzyca tel. 604 071 319, e-mail: gkt.smecz@wp.pl).