GÓRZYCA Lubuska Gimnazjalna Platforma Wiedzy

Podróże po lekturze

18 marca w Zespole Szkół w Górzycy odbył się konkurs tematyczny „Podróże po lekturze” dla uczniów gimnazjum województwa lubuskiego, którego patronem jest Lubuski Kurator Oświaty oraz wójt gminy Górzyca

W konkursie wzięło udział 17 uczniów z sześciu szkół: Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie, Publicznego Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Krzeszycach, Gimnazjum Publicznego w Ośnie Lubuskim, Zespołu szkół w Chlebowie i Publicznego Gimnazjum w Górzycy. Pieczę nad gimnazjalistami sprawowali nauczyciele – poloniści z poszczególnych szkół.
Dyrektor Zespołu Szkół w Górzycy Ewa Thiemann serdecznie powitała przybyłych gości: uczniów z opiekunami, życząc uczestnikom powodzenia.
Później uczniowie udali się do klas, aby w ciągu godziny rozwiązać test dotyczący podanych lektur. Tym razem uczestnicy zmierzyli się z prozą Henryka Sienkiewicza, Małgorzaty Musierowicz, tekstami dramatycznymi Aleksandra Fredry i Adama Mickiewicza oraz liryką Jana Kochanowskiego.
Komisja oceniająca w składzie: Maria Syktus – przewodnicząca, Wioletta Frącala – sekretarz, Edyta Kozłowska, Joanna Michałowska, Kamila Kwiręg i Edyta Kosmalska, sprawdziła prace uczniów. Zwycięzcami zostali: Julia Zacharczuk (Gimnazjum Jana Pawła II w Sulęcinie), Wiktoria Zawadzka (Publiczne Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Krzeszycach), Weronika Domańska (Publiczne Gimnazjum w Chlebowie), Oliwia Kowalczyk (Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego) oraz Wiktoria Jaszczurowska (Gimnazjum Jana Pawła II w Sulęcinie).
Drużynowo zwyciężyło Publiczne Gimnazjum w Górzycy. Na kolejnych miejscach znalazły się szkoły: Publiczne Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Krzeszycach, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie, Zespół Szkół w Chlebowie, Gimnazjum Publiczne w Ośnie Lubuskim oraz Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu.
Na zakończenie dyrektor Ewa Thiemann pogratulowała wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza zwycięzcom. Każdy laureat i finalista otrzymał nagrodę książkową i dyplom za udział w konkursie, a nauczyciele odebrali podziękowania za przygotowanie uczniów do LGPW „Podróże po lekturze” oraz za pracę w komisji. Ponadto każda ze szkół otrzymała pamiątkę w postaci albumu.
Konkurs przebiegł w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie wraz z nauczycielami, podczas poczęstunku, mogli wymienić się doświadczeniami oraz podyskutować na temat zainteresowań czytelniczych (red.).