CYBINKA Mistrzostwa drużyn OSP

Sukces naszych strażaków

W sobotę, 11 marca 2017 roku w Kłodawie rozegrane zostały VI Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w halowej piłce nożnej drużyn OSP

W turnieju wzięło udział osiem drużyn, reprezentujących jednostki OSP z: Bogdańca, Bukowca, Cybinki, Lubiszyna, Santocka, Siedliska, Siedlnicy oraz Żółwina.
Drużyny podzielone zostały na trzy grupy. Nasz zespół trafił do grupy C. W pierwszym meczu ponieśliśmy wyraźną porażkę z drużyną z Żółwina, przegrywając 0:6. Nie podłamało to jednak chłopaków i w drugim meczu grupowym, mając nóż na gardle, pokonali aktualnego mistrza województwa lubuskiego oraz kraju OSP Santocko 1:0, po przepięknej bramce piętą autorstwa Damiana Malicza, dzięki czemu zajęliśmy drugie miejsce w grupie i awansowaliśmy do dalszej części turnieju.
Na drugim etapie rozgrywek drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym. Grę rozpoczynaliśmy z zerowym dobytkiem punktowym (ze względu na porażkę z zespołem z Żółwina, który również awansował z naszej grupy). Rozegraliśmy tym samym cztery kolejne spotkania odnosząc dwa zwycięstwa z drużynami z Siedlnicy (2:1) oraz Bogdańca (1:0), remis z drużyną z Siedliska (1:1) oraz porażkę z drużyną z Bukowca (1:2).
Osiągnięte wyniki, przy korzystnych rezultatach pozostałych spotkań, pozwoliły nam ostatecznie na zajęcie trzeciego miejsca w końcowej klasyfikacji turnieju i zdobycie brązowego medalu!
Sukces ten smakuje jeszcze bardziej, biorąc pod uwagę fakt, że w wyniku licznych kontuzji oraz spraw rodzinnych na turniej pojechaliśmy w okrojonym składzie, a przy odrobinie szczęścia była szansa na zajęcie nawet drugiego miejsca.
Mistrzem województwa została bezkonkurencyjna tego dnia ekipa z Żółwina. Drugie miejsce zaś zajęli strażacy z Bukowca.
Po zakończeniu rywalizacji wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, zaś najlepsza trójka turnieju puchary oraz medale. Wręczone zostały również nagrody indywidualne.
Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za sportową rywalizację. Okazja do rewanżu już za rok.
Naszą drużynę tworzyli: Klimczak Mateusz, Kobusiński Wiesław, Kozinoga Gabriel, Łacny Marcin, Malicz Damian oraz Sylwestrzak Damian (red.).