SULĘCIN Innowacyjna biblioteka

Książka na telefon

Książka na telefon to kolejna propozycja klubu wojskowego dla mieszkańców Wędrzyna. Jak nas poinformowała Anna Wyczachowska – kierownik klubu – z usługi mogą skorzystać mieszkańcy miejscowości, którzy ze względu na wiek, przewlekłą chorobę lub niepełnosprawność nie mogą wypożyczyć książek lub gazet w sposób tradycyjny

Wystarczy zadzwonić na numer 261 676 904 i bezpłatnie pracownik biblioteki klubu 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Wędrzynie dostarczy książkę lub gazetę pod wskazany adres.
Rzecznik prasowy 17 WBZ w Międzyrzeczu por. Tomasz Cyga podkreśla, że misją klubu jest między innymi zapewnienie wolnego czasu dla żołnierzy i ich rodzin, a misja ta jest spełniana należycie, bo w kalendarzu imprez i propozycji są te adresowane zarówno dla żołnierzy, jak i ich dzieci i pozostałych członków rodziny.
Ze zdaniem rzecznika prasowego 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu zgadza się mieszkanka Wędrzyna Stanisława Makowska: – Kiedy nie przechodzę obok klubu żołnierskiego w Wędrzynie widzę, że od rana do nocy tętni on życiem, dzieci mogą pobawić się w klubie malucha, młodzież wziąć udział w zajęciach sekcji i pracowni działających w klubie, dorośli wziąć udział w koncertach i innych propozycjach, a wszyscy obejrzeć filmy w cyfrowym kinie, jest siłownia, sauna i biblioteka – mówi. – Klub żołnierski to taki nasz ośrodek kultury. Nie mamy teatru, czy innej instytucji kultury, to dobrze, że dzięki dowódcy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu i pracującej w klubie Annie Wyczachowskiej mamy tak dużo atrakcji dla mieszkańców w różnym wieku – dodaje.
Anna Wyczachowska i pozostali pracownicy klubu wojskowego mówią, że czekają na wszelkie propozycje co do funkcjonowania klubu.
RYSZARD WALDUN