SŁUBICE Pierwsze próby wielkiego przedstawienia

„Obrazki z wystawy”

Uczennice Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach rozpoczęły swoją wielką przygodę – udział w projekcie edukacyjnym Brandenburskiej Orkiestry Państwowej we Frankfurcie – „Obrazki z wystawy”

Rezultatem wielu godzin regularnych, cotygodniowych prób, które pod opieką profesjonalnych choreografów Be i Mevlany Van Vark, potrwają aż do maja, będzie wielkie taneczne przedstawienie 6 i 7 maja 2017 roku na scenie Kleist Forum we Frankfurcie.
320 polskich i niemieckich uczniów z różnych szkół, z różnych miejscowości po obu stronach Odry stworzy scenografię i kostiumy, a przede wszystkim do muzyki Musorgskiego i Respighi’ego zatańczy obrazy Botticellego i Hartmanna.
Grupa słubickich licealistek, wspólnie z dziewczynami z Gimnazjum Karla Liebknechta we Frankfurcie, przygotowuje jedną część przedstawienia – taneczną wizualizację obrazu Botticellego „Narodziny Wenus“. Zagrają również polscy i niemieccy uczniowie, a muzyczne doznania uświetni Brandenburska Orkiestra Państwowa we Frankfurcie pod dyrekcją Howarda Gryffithsa. Będzie to więc wielkie, artystyczne wydarzenie, którego miłośnicy muzyki, tańca i sztuki nie mogą przegapić.
Dorota Rutka
nauczyciel w ZSL w Słubicach,
opiekun i koordynator projektu