SŁUBICE Kulinarne czwartki

Barszcz w roli głównej

Czerwony burak jest powszechnie znanym warzywem. Ze względu na swoje właściwości odżywcze powinien jak najczęściej pojawiać się na naszych stołach. Popularnym daniem przygotowywanym z czerwonych buraków jest barszcz. To obowiązkowa potrawa na naszych wigilijnych stołach

Co prawda wigilia już za nami, jednak klubowiczki trzeciego spotkania Kulinarnych Czwartków postanowiły nieco przedłużyć tak przyjemny okres świąteczny i wspólnie ugotowały barszcz według przepisu Danuty Golubskiej. Nieodzownym dodatkiem do czerwonego barszczu są pierogi i uszka z grzybami, najlepiej własnoręcznie ulepione, których oczywiście i u nas nie zabrakło. Degustacji takich pyszności towarzyszyła wymiana przepisów oraz doświadczeń kulinarnych.
Niezwykle ciepła i serdeczna atmosfera panująca na naszych spotkaniach powinna stać się zachętą dla wszystkich miłośników dobrej kuchni. Niekoniecznie trzeba się znać na sztuce kucharskiej, aby uczestniczyć w Kulinarnych Czwartkach.
Kolejne spotkanie Kulinarnych Czwartków odbędzie się 2 lutego o godz. 16.00 w oddziale dla dorosłych biblioteki słubickiej. Tematem spotkania będzie „Sałatka w roli głównej”.
Serdecznie zapraszamy (red.).