SŁUBICE Kulinarne czwartki w bibliotece

Sałatka w roli głównej

Warzywa i owoce to eksplozja witamin! Warto zadbać, aby pojawiały się regularnie w naszym menu. Świetnym rozwiązaniem na ich wykorzystanie są sałatki

Różnorodność kompozycyjna oraz łatwość ich przyrządzania sprawiają, że każdy może znaleźć coś dla siebie.
Na lutowym spotkaniu Kulinarnych Czwartków mieliśmy okazję degustować sałatki przyrządzone przez klubowiczki. Były pyszne m.in. z buraka, awokado, ananasa i sałaty z dodatkiem migdałów oraz słonecznika; sałatka z makaronu ryżowego i świeżego ogórka; z marchwi z dodatkiem prażonego słonecznika; warzywne sałatki urozmaicone ryżem, tuńczykiem czy kiełkami fasoli. Sekretem sałatek są nie tylko ich składniki, ale i przyprawy, które w indywidualny sposób podkreślają i uszlachetniają nawet najprostszą potrawę.
Na spotkaniu klubowiczki dzieliły się właśnie takimi sekretami. Rodzinna atmosfera zachęcała do wymieniania się kulinarnymi pomysłami.
Kolejne spotkanie Kulinarnych Czwartków odbędzie się 2 marca o godz. 16.00 w oddziale dla dorosłych biblioteki słubickiej. Tematem spotkania będzie „Szarlotka Krysi w roli głównej”. Serdecznie zapraszamy (red.).