SŁUBICE Artystyczne inspiracje na ferie

Z.I.M.A. w słubickiej bibliotece!

ZI.M.A. – Zimowe Inspiracje Młodych Artystów to tegoroczne hasło zimowych ferii, w których licznie uczestniczyły dzieci ze Słubic i nie tylko

W programie znalazło się wiele ciekawych atrakcji, m.in. zajęcia plastyczne, podczas których dzieci mogły wykonać zimowe drzewa metodą kirinami oraz miasto nocą.
Bardzo ciekawe zajęcia odbyły się z udziałem Grzegorza Trzmielewskiego – modelarza zapałczanego, który wprowadził dzieci w tajniki swojej pasji budowania statków z zapałek. W trakcie zajęć plastycznych Grzegorz pomagał uczestnikom w projektowaniu i szkicowaniu różnych modeli statków, które dzieci następnie wyklejały zapałkami. Uczestnicy mieli wielką satysfakcję ze spotkania, podczas którego otrzymali również autografy na papierowych statkach.
Podczas ferii do biblioteki zawitał Teatr EDU-ARTIS z Krakowa ze wspaniałym, interaktywnym spektaklem dla dzieci pt. „Witajcie w naszej bajce”. Mottem przewodnim spektaklu było zachęcenie do czytania, pokazano jak można ciekawie spędzić czas z książką. Widownia bawiła się doskonale, wypełniając salę gromkim śmiechem. W tym dniu odwiedziły nas dzieci ze słubickich przedszkoli, szkół oraz mieszkańcy miasta.
Wielką frajdą dla dzieci było „odkrycie na nowo” gier planszowych. Gry sprawnościowe, manualne i logiczne sprawiły wszystkim ogromną radość i dały dużo satysfakcji podczas rywalizacji ze sobą oraz rozwiązywania szeregu zadań. Cieszymy się bardzo, że gry planszowe stają się atrakcyjną formą zajęć nie tylko dla dzieci, ale również ich rodziców, co można było zauważyć podczas naszych spotkań.
Na zajęciach nie zapomnieliśmy o książkach, które były wspólnie czytane oraz licznie wypożyczane.
Po Zimowych Inspiracjach Młodych Artystów, i nie tylko, pozostały miłe wspomnienia, pamiątkowe zdjęcia oraz wspaniałe prace plastyczne, które można oglądać w oddziale dla dzieci słubickiej biblioteki. Cieszymy się, że kolejne ferie w bibliotece dały dużo radości młodym uczestnikom.
Ferie przeprowadzone zostały w ramach „Małej Akademii Sztuk Przepięknych”.
Do zobaczenia w bibliotece (red.).